امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49870
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" و "وانگ یی" وزرای امور خارجه روسیه و چین در جریان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" و "وانگ یی" وزرای امور خارجه روسیه و چین در جریان مذاکراتی تلفنی به تبادل نظر در خصوص اوضاع پیرامون سوریه پرداخته و موضع گیری واحد دو کشور در مباحثات بین‌المللی پیرامون مناقشه سوریه را مورد تایید قرار دادند.

بر اساس اطلاعات وزارت امور خارجه روسیه، در جریان این مذاکرات تلفنی که به ابتکارعمل طرف چینی صورت گرفت، روسای دستگاه‌های دیپلماسی دو کشور تاکید کردند که در مباحثات بین‌المللی آتی در خصوص سوریه چه در سطح سازمان ملل، شورای امنیت و چه در چارچوب سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی، مواضع واحدی مبتنی بر حل و فصل مشکلات در سوریه صرفا بر اساس راه‌های سیاسی و دیپلماتیک اتخاذ خواهند کرد.

وزرای خارجه روسیه و چین همچنین از اقدام دولت سوریه برای پیوستن به کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمیایی و اعلام آمادگی برای اجرای تعهدات مربوط به نابودسازی تسلیحات شیمیایی موجود در این کشور استقبال کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار