امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49874
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه سی ان ان، رئیس تیم بازرسان سازمان ملل اعلام کرد که احتمالاً اوایل هفته آینده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه سی ان ان، رئیس تیم بازرسان سازمان ملل اعلام کرد که احتمالاً اوایل هفته آینده بار دیگر به سوریه باز می‌گردند.
در خبرهای دیگر آمده بود که پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر درباره قطعنامه‌ای که امنیت سلاح‌های شیمیایی سوریه را تضمین می‌کند دیدار کردند.
این قطعنامه یک گام کلیدی در طرح واشنگتن و روسیه است که طبق آن سوریه زرادخانه‌های خود را ظرف یک هفته آشکار می‌کند و آن را تا اواسط 2014 از بین می‌برد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که در نشست جدید شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک اختلافات کلیدی درباره بیان و کلمات وجود داشت.
گزارش سازمان ملل درباره حمله 21 آگوست در نزدیکی دمشق روز دوشنبه منتشر شد و تأیید کرد که گاز اعصاب سارین استفاده شده است اما هیچ اشاره‌ای نکرد که چه گروهی این حمله را در سوریه انجام داده است.
فرانسه، انگلیس و آمریکا اصرار دارند که این گزارش به وضوح از موضع آنها که تنها نیروهای دولت سوریه قابلیت انجام چنین حمله‌ای را دارد، حمایت می‌کند.
روسیه چنین استدلالی را رد کرده است و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که مسکو زمینه‌ و سوابق جدی دارد که حمله تحریکی از جانب شورشیان بوده است.
دیدار روز سه‌شنبه دیپلمات‌های شورای امنیت سازمان ملل که شامل فرانسه، انگلیس، روسیه، آمریکا و چین می‌شود حدود یکساعت به طور انجامید و دیپلمات‌ها اعلام کردند که این گفت‌وگوها امروز، چهارشنبه، نیز ادامه دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار