امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4988
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 104
 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس داوود منظور  در مراسم هم اندیشی صندوق پیمانکاران، سازندگان و مهندسین مشاور ...

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس داوود منظور  در مراسم هم اندیشی صندوق پیمانکاران، سازندگان و مهندسین مشاور صنایع احداث و انرژی، گفت: با توجه به این که در صنعت نفت با سایر تولیدکنندگان انرژی در منطقه و جهان در رقابت هستیم و هم اکنون فعالیت در میادین مشترک نفت و گاز به ضرر ما پیش می رود، صندوق های سرمایه گذاری نقش ویژه ای را می توانند بر عهده داشته باشند.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: در حال حاضر توسعه پروژه های نفت و گاز به دو بخش فناوری ها و تجهیزات روز دنیا و منابع مالی نیاز دارد که با تنگ‌تر شدن حلقه تحریم ها، مشکلاتی برای تامین این دو بخش ایجاد شده است.

وی با اشاره به این نکته که مهمترین مساله در اجرای پروژه های مرتبط با بهره برداری، استحصال و استخراج منابع نفت و گاز، تامین منابع مالی است، افزود: سرمایه گذاری های منابع داخلی شرکت های نفت و گاز از سال های 84 تا 89 حدود 70 میلیارد دلار از محل منابع خارجی و از سال های 85 تا 90 حدود 43 میلیارد دلار بوده است.

منظور خاطرنشان کرد: به طور میانگین سالانه 20 میلیارد دلار در صنعت نفت و گاز سرمایه گذاری شده است که این میزان پاسخگوی نیازهای ما در طرح های توسعه ای نبوده است،از این رو برخی از طرح ها به دلیل کمبود منابع مالی با رکود مواجه شدند.

معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، افزود : با توجه به محدودیت‌های موجود، طرح احداث صندوق پیمانکاران انرژی ایده‌ای مناسب است که می تواند به اجرای پروژه‌های مشارکتی عمومی و خصوصی در طرح های انرژی کمک کند.

وی، تسهیل سرمایه گذاری ها با رویکرد تخصصی، روان سازی جذب سرمایه ها، مدیریت جریان وجوه شرکت ها، توسعه مشارکت عمومی و خصوصی در اجرای طرح های انرژی، تامین و تجهیز منابع مالی، کمک به آماده سازی شرکت های دولتی بخش انرژی برای واگذاری و مدیریت بیمه و پوشش ریسک را از جمله کارکردهای این صندوق عنوان کرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار