امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49891
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بورس تهران امروز را نیز با رشد قابل توجه شاخص کل پشت سرگذاشت. وضعیت معاملات در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بورس تهران امروز را نیز با رشد قابل توجه شاخص کل پشت سرگذاشت. وضعیت معاملات در روز پایانی هفته نشان داد که بازار سهام دوره جدیدی از صعود را تجربه خواهد کرد. در معاملات امروز بیشتر صنایع مورد توجه فعالان بازار بودند و به جز گروه سیمانی و برخی دارویی ها و پالایشگاهها تقریبا تمامی صنایع با حجم معاملات قابل توجه همراه شدند؛ وضعیتی که به نظر می رسد به دلیل خروج سرمایه ها از بازار ارز و طلا حداقل به طور موقت شکل گرفته و در صورتی که قیمت جهانی طلا روند نزولی خود را ادامه دهد و کاهش قیمت ارز نیز ادامه یابد بازار سهام در دو سه هفته اینده روز های پر رونقی را تجربه خواهد کرد.
 
شاخص کل در پایان دادو ستد های امروز 907 واحد رشد کرد و در استانه ورود به کانال 61 هزار واحدی قرار گرفت؛ رشدی که نشان از هجوم سرمایه ها از خیابان فردوسی به تالار حافظ دارد.
 
در شرایطی که در سایر بازار ها مثل بازار مسکن ، بازار خودرو ، بازار تلفن همراه و ...رونقی وجود نداشته و رکود نسبی حاکم است و پیش بینی ها از بازار طلا و ارز نیز کاهشی است پس تنها بازار سرمایه است که باید جور سرمایه های سرگردان را کشیده و شرایط را برای حضور سرمایه گذاران فراهم سازد و زمانی بازار سرمایه از عهده این وظیفه مهم برخواهد آمد که با سازکار مناسب بتواند در عین بازدهی مناسب شرایط نقد شوندگی سرمایه را نیز در هر وضعیتی فراهم کند.
 
پرواضح است که اگر در شرایط فعلی، هجوم سرمایه ها به بورس تنها موجب حبابی شدن قیمت سهام شرکت ها و افزایش بدون توجیه شاخص ها گردد فقط خاطره ای تلخ برای سرمایه گذاران در پی خواهد داشت؛ تجربه ای که در سالهای اخیر شاهد ان بوده ایم.
 
از این روست که توصیه کارشناسان و فعالان بازار سرمایه به مدیران بورس این است که در شرایط فعلی با عرضه سهام شرکت های جدید در بورس از حبابی شدن قیمت ها جلوگیری کرده و با ایجاد ساز و کارهای مختلف مثل گسترش صندوق های سرمایه گذاری گزینه های مختلف سرمایه گذاری در بازار سهام را به سرمایه کذاران جدید و مبتدی عرضه کنند تا رونق در بازار سرمایه دائمی شود.
 
با توجه به شرایط جدید بازار در صورتی که تحولات جدیدی در خاورمیانه و به طور خاص در مورد بحران سوریه به وجود نیاید و همچنین موج لغو تحریم ها علیه ایران نیز به حرکت خود ادامه دهد به طور قطع بازار سرمایه روز های پر رونقی را تجربه خواهد کرد و شاخص کل نیز به رکورد شکنی های خود ادامه خواهد داد.
 
پیش بینی‌های اولیه کارشناسان رسیدن به رقم 70 هزار واحد تا یک ماه اینده است که به نظر می رسد این رقم اولین سطح مقاومت اصلی برای شاخص کل  در شرایط فعلی خواهد بود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار