امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4990
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شاپور محمدی در مراسم هم اندیشی صندوق پیمانکاران، سازندگان و مهندسین مشاور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس شاپور محمدی در مراسم هم اندیشی صندوق پیمانکاران، سازندگان و مهندسین مشاور صنایع احداث و انرژی گفت: در مدت یک سالی که از راه اندازی بورس انرژی می گذرد، معاملات برق، زغال سنگ و قطران در این بورس انجام شده است.

وی ادامه داد با تصویب هیئت پذیرش، از این پس فرآورده های نفتی شامل سوخت جت، نفتای سنگین و سبک، نفت آیزوماکس و گازوئیل آیزوماکس، نفت کوره صادراتی، پروپان و بوتان نیز می توانند در بورس انرژی معامله شوند.

مدیرعامل بورس انرژی خاطرنشان کرد: محدودیت‌هایی برای معامله بعضی فرآورده های نفتی از جمله بنزین، گازوئیل و نفت سفید وجود دارد، چرا که این فرآورده ها مشمول یک سری مقررات هستند و فعلا بورس انرژی و پالایشگاه ها نمی توانند در این حوزه ورود کنند.

محمدی تصریح کرد: یکی از عواملی که مانع از انجام معاملات انرژی می شود، تخصیص یارانه ها به حامل های انرژی است و در روندی که کشور برای بحث قیمت گذاری حامل های انرژی پیش گرفته است، انتظار می رود قیمت انرژی به سرعت به سمت منطقی شدن حرکت کند. 
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها