امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4991
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 95
خسرو افسری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: دو پای بلوچی به نام «هوتسون» نیز شناخته می‌شود و از نظر جثه، حد واسط «دو پای کوچک» ...

خسرو افسری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: دو پای بلوچی به نام «هوتسون» نیز شناخته می‌شود و از نظر جثه، حد واسط «دو پای کوچک» و «دوپای ویلیام» است، ولی گوش‌هایش از هر دوی آنها بلندتر است.

وی افزود: دم آن نسبتاً باریک است و موهای دم قهوه‌ای تیره و انتهای منگوله دم سفید است که سایر دوپاها قسمت سفید دیگری در پشت قسمت قهوه‌ای دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان داشت: برای شناسایی دقیق، بررسی دندان‌ها و صندوق‌های صماخ، که در این گونه بسیار بزرگ هستند، ضروری است.  

افسری تصریح کرد: طول کلی بدن (سر و تنه و دم) 269 تا 304 میلی‌متر، دم 156 تا 194 میلی‌متر، پا 52 تا 58 میلی‌متر، گوش 33 تا 38 میلی‌متر است.

وی عنوان کرد: این گونه برای نخستین بار در دنیا در منطقه سوران و سراوان واقع در سیستان و بلوچستان در ارتفاع 204 متری دیده شده و به تازگی نیز در یزد، بجستان و پارک ملی کویر مشاهده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زیستگاه این حیوان کوچک، بوته‌زارهای مناطق گرم و خشک است گفت: طول عمر دوپاها نسبتا زیاد است که گاهی به شش سال می‌رسد.
انتهای پیام/75002/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها