امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49918
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، هوشنگ محمدی ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان خلخال اظهار داشت: کارشکنی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، هوشنگ محمدی ظهر امروز در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان خلخال اظهار داشت: کارشکنی، تبعیض و بی‌توجهی به توسعه صنعت گردشگری و توریسم شهرستان خلخال در جنوب استان از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل قابل قبول نیست.

وی با اشاره به استعداد ذاتی شهرستان خلخال در صنعت گردشگری گفت: این اداره کل باید به ظرفیت گردشگری شهرستان خلخال توجه داشته باشد و در برنامه‌ریزی‌ها بر اساس مستندات عمل کند.

رئیس کار گروه گردشگری شهرستان خلخال با ابراز تاسف از عدم حضور مدیران ارشد گردشگری در جلسات کار گروه گردشگری شهرستان خلخال و حتی حضور کارشناس آنها تصریح کرد: مدیران و مسئولان شهرستان خلخال در دفاع از حق و حقوق این شهرستان در حوزه گردشگری با همت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تعامل بانک‌های عامل و قولی که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تکمیل هتل‌ها و مجموعه‌های اقامتی داده‌اند تلاش خواهند کرد صنعت گردشگری شهرستان خلخال تا سال 93 تحول عظیمی خواهد یافت.

محمدی بیان داشت: چرا باید به خلخال نام منطقه گردشگری نسبت داده شود ولی هیچ‌گونه زیر‌ساختی از سوی اداره کل گردشگری استان اردبیل در آن ایجاد نشود و چرا اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل، شهرستان خلخال را جزو مجموعه خود برای توسعه و ایجاد زیر‌ساخت‌ها در ردیف اولویت‌ها قرار نداده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حرکت تمام مسئولان شهرستان خلخال ایجاد راه‌ها، توسعه زیر‌ساخت‌ها و ایجاد امکانات توسط بخش خصوصی و دولتی همه در راستای حرکت به سوی اولین و آخرین راه نجات خلخال یعنی گردشگری است و مسئولان ذیربط در این حوزه باید این موضوع را قبول کنند.

فرماندار شهرستان خلخال عنوان کرد: آیا باید برای حل مشکل جزئی یک منطقه گردشگری حتماً استاندار حضور یابد تا مشکل حل شود.

محمدی این امر را پسندیده ندانست و از مسئولان ذیربط خواست اگر نگاه گردشگری به یک منطقه می‌شود حتماً با برنامه و از روی نقشه راه باشد و این‌طور نباشد که منطقه‌ای فقط به نام منطقه گردشگری نامیده شود ولی هیچ‌گونه زیر‌ساختی نداشته باشد.

وی ادامه داد: اگر در حوزه‌های مختلف صنعت و یا کشاورزی در حال توسعه هستیم ولی در گردشگری توانمندی و استعداد کافی داریم باید با برنامه‌ریزی صحیح توسط مسئولان استانی در حوزه گردشگری و حمایت مجموعه شهرستان و حضور سرمایه‌گذاران پویایی و تحول عظیمی در این صنعت ایجاد  کنیم تا موجب رونق و توسعه اقتصادی و مالی منطقه شود.

فرماندار خلخال مشکلات حاضر در حوزه گردشگری استان را عدم وجود برنامه در راستای توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با تلاش نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و پیگیری مسئولان شهرستان حوزه راه‌های خلخال متحول شده و تا سال‌های آینده شهرستان خلخال به یک مجموعه بزرگ اقامتی - تفریحی با آب و هوای مناسب و مناطق بکر گردشگری تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدی اولین و آخرین راهکار نجات خلخال از بن‌بست به سوی توسعه را صنعت گردشگری عنوان کرد و ابراز داشت: انتظارات مردم خلخال در حوزه گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان محقق نشده است و ما در این زمینه انتظار مساعدت و همکاری بیشتری از سوی این اداره کل را داریم.
انتهای پیام /62008/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها