امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4992
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهمین المپیاد مقدماتی روباتیک دانش‌آموزی (WRO) امروز برگزار شد،این ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دهمین المپیاد مقدماتی روباتیک دانش‌آموزی (WRO) امروز برگزار شد،این مسابقات مرحله مقدماتی برای حضور در مسابقات شهریور‌ماه  است که چهار تیم منتخب به مسابقات جهانی (WRO) در ماه نوامبر 2013  به کشور اندونزی اعزام می‌شوند.

مسابقات جهانی (WRO) بزرگترین رویداد روباتیک دانش‌آموزی دنیا است که از حدود 12 سال پیش برگزار می‌شود.

این مسابقه با حمایت و نظارت دانشگاه‌‌ها و مؤسسات آموزشی مطرح دنیا برگزار می‌شود.

سید‌محمد صالح پور‌تاکدوست دبیر دهمین المپیاد مقدماتی رباتیک دانش‌آموزی می‌گوید: در مسابقه (WRO) جهانی شرکت‌کنندگانی از تمامی کشورهای پنج قاره حضور دارند و با اینکه تمام شرکت‌کنندگان در مسابقه جهانی به نوعی مسئله را حل می‌کنند اما شرکت‌کنندگان ایرانی راه‌حل‌های هوشمندانه‌تری انتخاب و از ابزار کمتری برای حل مسئله استفاده می‌کنند.

وی گفت: در مسابقات سال گذشته (WRO) جهانی تیم ایران در بین 50 کشور شرکت‌کننده رتبه هفتم را کسب کرد.

پور‌تاکدوست اضافه کرد: در ایران این مسابقات با حمایت مؤسسه نگاه آموزشی برگزار می‌شود و در تهران 150 مدرسه و 10 هزار دانش‌آموز تحت آموزش کلاس‌های این مؤسسه هستند.

وی هدف اصلی آموزش رباتیک و آموزش از طریق لوگو را «آموزش همگام با ساخت و دریافت مهارت حل مسئله با آموزش لوگو» عنوان کرد و گفت: امروز فکر کردن، خلاق بودن و توانایی حل مسئله یکی از نیازهای افراد است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها