امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49921
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) و با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) و با اشاره به اینکه تهدیدهای نظامی آمریکا علیه سوریه مبنایی نداشته است گفت: عقب نشینی آمریکا از تهدید نظامی خود نتیجه صلابت و ایستادگی جبهه مقاومت بود.

وی با تاکید بر اینکه بار دیگر دوگانگی و تناقض شعارها و رفتارهای آمریکا برای ملت‌های جهان آشکار شد به سابقه نظامی‌گری‌ آمریکا علیه کشورهای منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در حالی مدعی حمله به سوریه به بهانه سلاح های شیمایی بودند که خودشان بزرگترین زرادخانه هسته‌ای و شیمیایی را دارا هستند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به حمایت‌های همه جانبه آمریکا از طالبان و رژیم صدام اشاره و تصریح کرد: همه می‌دانند که جریان القاعده و طالبان با حمایت آمریکا رشد کرد و در عراق نیز به بهانه یافتن سلاح شیمیایی و سرنگونی رژیم صدام که خود از سوی آمریکا علیه ملت و دولت و ملت ایران تحریک و تقویت شده بود؛ حمله و قتل و غارت صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه « آنچه در پیغام ها و پیام های آمریکایی ها به ایران کاملاً روشن و مشخص است این است که باطن حرف هایشان چیز دیگری است » افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه اشاره داشتند دولتمردان و سیاستمداران کشورمان باید به شخصیت و رفتار و منش واقعی آمریکا توجه داشته باشند.

آملی لاریجانی تصریح کرد: مذاکره باید در چارچوب شناخت جامع و کامل طرف مقابل باشد و حیله‌ها و تزویرهای آمریکا را نباید فراموش کنیم و نباید یادمان برود که در جریان فتنه آنان چگونه از این جریان حمایت کردند و در پس دست‌های مخملی‌خود با چنگال‌هایی چدنی و فولادی در صدد مقابله با ملت بزرگ ایران برآمدند.

رئیس دستگاه قضا آمریکا را تنها کشوری دانست که سابقه استفاده از سلاح هسته‌ای در کارنامه خود دارد ولی اکنون کشورهای دیگر را به تولید سلاح هسته‌ای و شیمیایی متهم می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی به دنبال سلاح اتمی نیست البته نه به خاطر تهدیدها و یا ادعاهای آمریکا، بلکه به این خاطر که دارای معیارهای ارزشی و دینی در مسائل نظامی و دفاعی خود هستیم.

رئیس قوه قضاییه به آغاز سال تحصیلی حوزه ها و دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: حوزه ها و دانشگاه‌ها در جبهه اول مقاومت و مجاهدت ایستاده‌اند چرا که بحث تولید و پیشرفت ‌های علمی موجب اقتدار کشور است و در دنیای امروز جز با زبان اقتدار نمی‌توان زندگی کرد.

آیت الله آملی لاریجانی جریان‌های سیاسی کشور را از نگاه ابزاری و سیاسی به دانشگاه ها بر حذر داشت و تاکید کرد: جریان های سیاسی نباید دانشگاه‌ها و دانشجویان را ابزار رسیدن به اهداف خود قرار دهند و دانشجویان باید با آرامش بحث تعلیم و تعلم را دنبال کنند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه « علم باید با اخلاق توأم شود» افزود: دانشجویان، اساتید و همینطور طلاب حوزه‌های علمیه باید مباحث اخلاقی را جدی بگیرند و در کنار علم و دانش، اخلاق و معنویات خود را تقویت کنند.

وی تقویت خودباوری جوانان را موضوعی کاملاً مورد نیاز و ضروری در سطح جامعه توصیف کرد و گفت: ایران کشور استعدادهای درخشان است و باید با تقویت خودباوری جوانان از این فکر فاصله بگیریم که مدارج علمی و پیشرفت و اکتشاف و اختراع را در دیگر کشورها بیابیم.

رئیس دستگاه قضا در پایان با تبریک سالگرد تاسیس نیروهای سه گانه سپاه پاسداران به نقش بی‌بدیل سپاه در پیشرفت انقلاب اسلامی و حفظ کیان نظام اشاره و ابراز امیدواری کرد: سپاه پاسداران همواره در مسیر اهداف صحیح خود موفق باشد.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی در مورد اصلاحیه قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رسید و بعلاوه رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزارشی از فرایند ثبت آنی اسناد که در اجرای تکالیف قانونی از تاریخ 26/6/92 در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور اجرایی گردیده است به جلسه ارایه و ریاست محترم قوه قضاییه ضمن تاکید بر اهمیت و آثار مثبت این اقدام و نظارت و اهتمام برای اجرای کامل و صحیح طرح، رهنمودهایی را جهت اجرای بهتر سیستم ارایه نمودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها