امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49923
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست خبری امروز خود با ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست خبری امروز خود با اشاره به برخی از مشکلاتی که در اجرای طرح ثبت آنی معاملات ایجاد شده است، گفت: متأسفانه برخی از سردفتران در زمان اجرای آزمایشی این طرح موضوع را جدی نگرفتند و اقدامی نکردند و روز گذشته همزمان با اولین روز اجرای طرح ثبت آنی معاملات وارد سایت شدند که به دلیل کندی سرعت اینترنت و نا آشنایی با سیستم، امکان دسترسی به سامانه را پیدا نکردند.

وی افزود: ما در زمان اجرای آزمایشی این طرح 18 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی برگزار کردیم و کاربران و سردفتران با شیوه استفاده از سیستم به خوبی آشنا شدند.

تویسرکانی افزود: همچنین در زمان اجرای آزمایشی، تمام فرآیندهای حقوقی و حرفه‌ای را برای اجرای هرچه بهتر این طرح طی کردیم و در نهایت از دیروز ثبت آنی معاملات به صورت رسمی آغاز شد.

معاون قوه قضائیه با اشاره به اجرای مطلوب این طرح، گفت: برخی ادعا دارند که این طرح به درستی اجرا نشده و مشکلات فراوانی در راه اجرای آن وجود دارد اما ثبت ۲۵ هزار و ۲۵۰ سند از روز گذشته تاکنون گواه این مدعاست که این طرح اجرای خوبی داشته است.

وی افزود: حدود 6 ماه پیش که ثبت آنی معاملات به صورت آزمایشی آغاز شد ابتدا 11 دفترخانه و سپس تعداد 1000 دفترخانه مشمول اجرای این طرح شدند و در مدت زمان اجرای آزمایشی بیش از 50 هزار سند به شکل آزمایشی در سیستم ثبت شد.

تویسرکانی در ادامه تاکید کرد: از جمله دغدغه‌هایی که ما داشتیم این بود که با سایر دستگاه‌ها در اجرای این طرح تعامل داشته باشیم ضمن اینکه در این سیستم نه تنها بانک ثبت احوال هویت صاحبان سند را اصالت سنجی می‌کرد بلکه بانک افراد ممنوع‌المعامله نیز فعالیت دقیقی را داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا زیرساختهای لازم برای اجرای طرح آنی ثبت وجود داشته، گفت: ما به خوبی زیرساختها را برای اجرای این طرح فراهم کردیم اما بخشی از مشکلات در برخی از مناطق به دلیل کاهش سرعت اینترنت و مسائل سخت‌افزاری بود که با گزارش‌هایی که به ما رسیده این مشکلات در حال برطرف شدن است.

معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه مردم می‌توانند ضمن تماس با شماره 63485 مشکلات خود را اعلام کنند، گفت: از دیروز تا الان بیش از 4 هزار نفر تماس گرفته و مشکلات خود را در زمینه ثبت سند با ذکر شماره دفترخانه اعلام کردند و ما هم اقدام به رفع مشکلات کرده‌ایم.

رئیس سازمان ثبت احوال و املاک کشور ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل بروز برخی مشکلات گفت: امیدوارم مردم با صبر و حوصله، تحلیل منطقی و برخوردی منصفانه این امکان را برای ما فراهم کنند تا ما با رفع مشکلات موجود، سامانه ثبت آنی را به نقطه مطلوب برسانیم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه سیستم ثبت آنی معاملات به شکلی مطلوب و مناسب فعالیت خود را ادامه می‌دهد و رکورد عملیات سیستم لحظه به لحظه در حال افزایش است.

تویسرکانی تصریح کرد: 90 درصد از تماسها با سامانه پیام سازمان ثبت مربوط به ناآشنایی سردفتران با سیستم ثبت بود که موضوع با راهنمای تلفنی همکاران ما برطرف شد و حتی براساس آمارها برخی از دفترخانه‌ها موفق شدند بین ساعت 1:30 دقیقه تا 3 نیمه شب اقدام به ثبت سند در سامانه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها