امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49924
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 35
یک منبع نظامی آگاه سوریه که نخواست نامش فاش شود؛ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، با اشاره به پاکسازی ...

یک منبع نظامی آگاه سوریه که نخواست نامش فاش شود؛ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه، با اشاره به پاکسازی «مزارع شبعا» توسط نیروهای ارتش سوریه، تاکید کرد: ارتش سوریه کنترل این منطقه را باز پس گرفته و با فراگیر کردن امنیت در عمق این شهر، انبارهای اسلحه وابسته به افراد مسلح را منهدم کرد.

وی از کشته شدن 200 فرد مسلح در جریان پاکسازی مزارع شبعا توسط نیروهای ارتش خبر سوریه داد و افزود:‌ منطقه مزارع شبعا که از وسعت جغرافیایی بالایی برخوردار است و تا اطراف «غوطه جنوبی» امتداد دارد، بر خلاف سایر مناطق، ضعیف‌ترین عامل برای افراد مسلح به شمار می‌رفت.

این منبع آگاه میدانی با اشاره به اهمیت منطقه مزارع شبعا گفت:‌ اهمیت این منطقه به خاطر این است که مرکز تلاقی بیشتر مناطق «غوطه» به شمار می‌رود. انبارهای سلاح کشف شده در این منطقه نیز بیانگر این است که یا مخزن اصلی اسلحه برای همه مناطق غوطه است و یا اینکه مسیر اصلی تجهیز افراد مسلح به سلاح بود.

به گفته این منبع میدانی آگاه، ارتش سوریه در پیشروی در منطقه «مزارع شبعا» تاکیتک جدیدی را در پیش گرفت که بر گستردگی آتش تمرکز داشت. این تاکیتک بی‌نظیر که تاکنون تنها در مناطق مرزی اجرا شده بود؛ موفقیت خود را ثابت کرد. ارتش سوریه با اجرای این تاکتیک، در پاکسازی این منطقه - بویژه با نطر گرفتن عامل مساحت گسترده آن – به رکورد زمانی تازه‌ای دست یافت.
انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها