امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4993
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ سردار بهرام نوروزی با ییان اینکه پس از حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ سردار بهرام نوروزی با ییان اینکه پس از حضور کشورهای بیگانه در افغانستان، ‌نه تنها تولید مواد مخدر کاهش نیافت بلکه جهش و افزایش شدید به همراه داشت، گفت: تشدید اقدامات نیروهای دست‌اندرکار در جدار مرز، متناسب با این هجمة بیگانگان است و مقابله یگان‌های کشورمان با کاروان‌های متجاوز مرزی در شرق کشور، نشان‌دهندة عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر می‌باشد.

وی در ادامه، جلوگیری از ترانزیت و توزیع مواد مخدر به داخل کشور، کشورهای همسایه و جلوگیری از آلودگی جوانان و دفع نفوذ شرارت قاچاقچیان در عمق کشور را از دیگر اهداف مهم مقابله یگان‌های کشورمان با کاروان‌های متجاوز مرزی برشمرد.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به گزارش‌های واصله از شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ها گفت: طی دو ماهه اخیر، تنها در عملیات‌هایی در مناطقی از شرق کشور که منجر به شهادت 4 نفر و مجروحیت 2 نفر از غیور مردان و مجاهدان عرصه مبارزه شد، بیش از 2 تن و 700 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 9 نفر از اشرار و حاملین قاچاق مواد مخدر به هلاکت رسیدند و تعدادی سلاح ، مهمات، خودرو، دوربین دید در شب کشف شد.

به گفته وی، خسارات وارد شده به قاچاقچیان و اشرار تنها در این عملیات‌ها، حدود 10 میلیارد تومان برآورد شده است.

نوروزی بیان داشت: انتظار این است که مسئولین افغانستان به ویژه مرزبانی آن کشور توجه ویژه‌ای به ترددهای غیر مجاز داشته و با حاملین مواد مخدر برخورد قاطعی کنند.

وی ادامه داد: سازمان‌های بین‌المللی باید این توجه را داشته باشند که اقدامات عملیاتی یگان‌های مستقر در شرق کشور، موجب اختلال و جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به خصوص هروئین و مرفین به سایر کشورها شده است.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها