امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49933
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید المشعل رئیس شورای اسلامی علمایی بحرین در گفت و گو با روزنامه الوسط بحرین اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید المشعل رئیس شورای اسلامی علمایی بحرین در گفت و گو با روزنامه الوسط بحرین اظهار داشت: شکایت برای توقف همه فعالیت‌های شورای اسلامی علمائی و بلوکه کردن اموال و بستن مقر آن درچارچوب فشار بر نیروهای دینی و سیاسی و جامعه به منظور دست کشیدن از مواضع اصولی خود در حمایت از خواسته‌های عادلانه ملت است.

وی افزود: این اقدام درچارچوب سرکوب فراگیر دیدگاه‌های غیر همسو با رژیم و اقدامات سرکوبگرانه علیه مخالفان و شخصیت‌های دینی به منظور اعمال فشار بر آنها جهت دست کشیدن از مواضع اصولی خود صورت می‌گیرد.

المشعل با اشاره به اینکه این شورا به نقش طبیعی خود به عنوان یک حق دینی تضمین شده در قوانین داخلی و بین‌المللی ادامه خواهد داد زیرا این قوانین بر آزادی اندیشه تاکید دارد و کار ما هم در همین راستا است و چیزی بیشتر از آن نیست.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی علمایی بحرین یک تشکل سیاسی نیست و ما به عنوان یک طرح خاص، سیاست را دنبال نمی کنیم اما این امر مانع از آن نمی شود که نقش خود را در اهتمام به امور مسلمین ایفا نکنیم و نقش اساسی ما حول محور ارشاد و تبلیغ و توصیه و امر به معروف و نهی از منکر است.

المشعل درباره موضع شورا درقبال شکایت مطرح شده علیه آن گفت: هنوز ابلاغیه رسمی در این زمینه بدست ما نرسیده است و اگر برسد آن را بررسی خواهیم کرد تا موضع مناسب را بگیریم.

وزارت دادگستری و اوقاف بحرین اعلام کرد که با طرح شکایت قضایی خواهان توقف همه فعالیت‌های شورای اسلامی علمایی و مصادره اموال و بستن آن شده است زیرا این شورا غیرقانونی است و برخلاف مفاد قانون اساسی و قوانین جاری کشور تاسیس شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها