امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49937
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 77
«عادل مرزوق» مسئول رصد و مستندسازی کنگره «الوحدوی» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، با انتقاد از ...

«عادل مرزوق» مسئول رصد و مستندسازی کنگره «الوحدوی» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، با انتقاد از تداوم دستگیری‌های فعالان سیاسی از نظام آل خلیفه، گفت: اقدام نیروهای امنیتی منامه در دستگیری «خلیل مرزوق» معاون دبیرکل جمعیت اسلامگرای «الوفاق» بحرین به مثابه قلع و قمع فعالیت‌های سیاسی و حقوقی است.

وی دستگیری معاون دبیرکل جمعیت اسلامگرای «الوفاق» بحرین را پیام آشکاری به مسؤلان معارض این کشور مبنی بر اینکه «نظام بحرین هیچ حد و مرزی در هدف قرار دادن مخالفان قائل نیست» توصیف کرد و گفت: دستگیری المرزوق بیانگر این است که هیچ راه حلی در افق سیاسی بحرین وجود ندارد.

مرزوق، معاون دبیرکل جمعیت اسلامگرای «الوفاق» بحرین را نماد اخلاق ملی دانست و با تاکید بر مسالمت آمیز بودن فعالیت‌های این عضو جمعیت الوفاق، اظهار داشت که فعالیت‌های سیاسی و حقوقی در بحرین در تیر رس تهدیدات نظام منامه قرار دارند.

خلیل المرزوق معاون سیاسی دبیرکل جمعیت وفاق و معاون اول مستعفی رئیس مجلس نمایندگان بحرین صبح دیروز بعد از احضار به مرکز پلیس بدیع به دادستانی کل برده شد.

جمعیت اسلامگرای «الوفاق» بحرین با صدور بیانیه‌ای، این اقدام بیانگر افزایش تنش امنیتی و آغاز طرح بزرگ رژیم برای از بین بردن فعالیت سیاسی است.
در این بیانیه آمده است که این احضار ضربه زدن آشکار به فعالیت سیاسی در بحرین است و بیانگر تلاش بی وقفه رژیم برای تشدید اوضاع و بحران در این کشور به شمار می رود.

جمعیت وفاق این احضار را یکی از واکنش‌های عملی رژیم بحرین به توصیه های جامعه بین المللی در نشست شورای حقوق بشر در ژنو و اقدام 47 کشور در محکوم کردن موارد نقض حقوق بشر در بحرین،  درخواست برای آزادی زندانیان سیاسی و اقدام پارلمان اروپا در محکوم کردن اوضاع ناگوار حقوق بشر در این کشور دانست.
انتهای پیام/خ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها