امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49956
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از مدت‌ها تعلیق روابط الازهر و واتیکان و پس از یک سری رد و بدل سخنان بین مقامات این دو مرکز اسلامی و مسیحی، شیخ ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از مدت‌ها تعلیق روابط الازهر و واتیکان و پس از یک سری رد و بدل سخنان بین مقامات این دو مرکز اسلامی و مسیحی، شیخ الازهر روز گذشته سفیر جدید واتیکان را به حضور پذیرفت و نامه پاپ فرانسیس اول را دریافت کرد.

بنابر این گزارش، در این دیدار پس از تبریک پاپ به مناسبت عید فطر صورت گرفت، شیخ الازهر با بیان اینکه پیام الازهر و پیام همه مسلمانان احترام به همه ادیان آسمانی است، گفت: حفظ کرامت انسانی و ارزش‌های والای مورد تاکید قرآن و سنت پیامبر اسلام(ص) و دعوت به میانه‌روی و حکمت و موعظه حسنه پیامی ماست و مسلمانان آماده همکاری برای اقامه عدالت و پیشرفت هستند.

احمد الطیب همچنین به ارائه چهره‌ای نادرست از اسلام در غرب اشاره کرد و افزود: این مسئله خط قرمزی الازهر است که آن را به شدت رد می‌کند.

بنابر این گزارش در این دیدار «جان پل گوبل» سفیر جدید واتیکان در قاهره، با اشاره به پیام عید فطر پاپ به مسلمانان و پیام ویژه او به احمد الطیب، تاکید کرد: این پیام به امضای شخص پاپ تاکیدی بر احترام واتیکان به اسلام و مسلمانان و تلاش برای ایجاد تفاهم هرچه بیشتر بین مسلمانان و مسیحیان جهان برای تحقق صلح و عدالت است.

در همین حال «رفیق جریش» سخنگوی کلیسای کاتولیک مصر با اشاره به دیدار دوستانه بین سفیر واتیکان و شیخ الازهر، از از ارائه دستخط احمد الطیب، شیخ الازهر در پاسخ به پیام پاپ خبر داد و گفت: این دیدار که یک ساعت به طول کشید با حضور دکتر محمود عزب مشاور شیخ الازهر در امور گفت‌و‌گو صورت گرفت.

وی با بیان اینکه شیخ الازهر از پیام عید فطر پاپ فرانسیس تشکر کرده است، افزود: با کنار گذاشته شدن صفحه اختلافات، گفت‌وگوها بین الازهر و واتیکان به زودی احیا خواهد شد و در این دیدار نیز روابط الازهر و واتیکان بررسی شد.

به گزارش فارس، روابط بین الازهر و واتیکان در سال 2006 رو به تیرگی گذاشت و با انفجارها در کلیسای قدیسین اسکندریه مصر در شب کریسمس سال 2011 و سخنان ضداسلامی پاپ بندیکت شانزدهم، مجمع مطالعات اسلامی الازهر روابط خود با واتیکان را به حالت تعلیق درآورد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها