امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49960
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بورس تهران امروز را نیز با رشد قابل توجه شاخص کل پشت سرگذاشت. وضعیت معاملات در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بورس تهران امروز را نیز با رشد قابل توجه شاخص کل پشت سرگذاشت. وضعیت معاملات در روز پایانی هفته نشان داد که بازار سهام دوره جدیدی از صعود را تجربه خواهد کرد. در معاملات امروز بیشتر صنایع مورد توجه فعالان بازار بودند و به جز گروه سیمانی و برخی دارویی ها و پالایشگاهها تقریبا تمامی صنایع با حجم معاملات قابل توجه همراه شدند؛ وضعیتی که به نظر می رسد به دلیل خروج سرمایه ها از بازار ارز و طلا حداقل به طور موقت شکل گرفته و در صورتی که قیمت جهانی طلا روند نزولی خود را ادامه دهد و کاهش قیمت ارز نیز ادامه یابد بازار سهام در دو سه هفته آینده روزهای پر رونقی را تجربه خواهد کرد.

شاخص کل در پایان دادو ستد های امروز 907 واحد رشد کرد و در آستانه ورود به کانال 61 هزار واحدی قرار گرفت؛ رشدی که نشان از هجوم سرمایه ها از خیابان فردوسی به تالار حافظ دارد.

در شرایطی که در سایر بازار ها مثل بازار مسکن ، بازار خودرو ، بازار تلفن همراه و ...رونقی وجود نداشته و رکود نسبی حاکم است و پیش بینی ها از بازار طلا و ارز نیز کاهشی است پس تنها بازار سرمایه است که باید جور سرمایه های سرگردان را کشیده و شرایط را برای حضور سرمایه گذاران فراهم سازد و زمانی بازار سرمایه از عهده این وظیفه مهم برخواهد آمد که با سازگار مناسب بتواند در عین بازدهی مناسب شرایط نقد شوندگی سرمایه را نیز در هر وضعیتی فراهم کند.

پرواضح است که اگر در شرایط فعلی، هجوم سرمایه ها به بورس تنها موجب حبابی شدن قیمت سهام شرکت ها و افزایش بدون توجیه شاخص ها گردد فقط خاطره ای تلخ برای سرمایه گذاران در پی خواهد داشت؛ تجربه ای که در سالهای اخیر شاهد ان بوده ایم.

از این روست که توصیه کارشناسان و فعالان بازار سرمایه به مدیران بورس این است که در شرایط فعلی با عرضه سهام شرکت های جدید در بورس از حبابی شدن قیمت ها جلوگیری کرده و با ایجاد ساز و کارهای مختلف مثل گسترش صندوق های سرمایه گذاری گزینه های مختلف سرمایه گذاری در بازار سهام را به سرمایه گذاران جدید و مبتدی عرضه کنند تا رونق در بازار سرمایه دائمی شود.

با توجه به شرایط جدید بازار در صورتی که تحولات جدیدی در خاورمیانه و به طور خاص در مورد بحران سوریه به وجود نیاید و همچنین موج لغو تحریم ها علیه ایران نیز به حرکت خود ادامه دهد به طور قطع بازار سرمایه روز های پر رونقی را تجربه خواهد کرد و شاخص کل نیز به رکورد شکنی های خود ادامه خواهد داد.

پیش بینی‌های اولیه کارشناسان رسیدن به رقم 70 هزار واحد تا یک ماه آینده است که به نظر می رسد این رقم اولین سطح مقاومت اصلی برای شاخص کل  در شرایط فعلی خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها