امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49982
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان نظام وظیفه اعلام کرد: همانگونه که قبلا نیز عنوان شده، در قانون وظیفه عمومی معافیت هایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان نظام وظیفه اعلام کرد: همانگونه که قبلا نیز عنوان شده، در قانون وظیفه عمومی معافیت هایی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

معافیت یکی از فرزندان مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی‌، معافیت مشمول دارای فرزند معلول، معافیت تنها پسر خانواده های دارای سه فرزند دختر، معافیت مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی – حرکتی ازدواج کنند از جمله این معافیت ها است‌.

همچنین در معافیت مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی تعداد پسران مانع رسیدگی به درخواست مشمول نمی‌باشد.

در معافیت مذکور، در صورتی که قبلاً یکی از فرزندان ذکور خانواده از معافیت کفالت مادر به واسطه معلولیت وی و یا فاقد همسر بودنش استفاده کرده است، فرزند دیگر این مادر نمی تواند از معافیت به واسطه تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی بودن مادرش، استفاده کند.

همچنین شرط اصلی در معافیت مشمول دارای فرزند معلول، تایید معلولیت های متوسط، شدید، خیلی شدید و تحت پوشش بودن توسط بهزیستی می باشد.

این اطلاعیه درباره معافیت تنها پسر خانواده های دارای سه فرزند دختر، می‌افزاید: خانواده مشمول باید تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی بوده و مشمول نیز باید تنها پسر خانواده و فاقد هرگونه برادر بیشتر یا کمتر از 18 سال باشد، همچنین در قید حیات بودن پدر مشمول و وضعیت جسمی وی و تاهل یا مطلقه بودن خواهران مشمول مانع بهره مندی از این نوع معافیت نمی‌شود.

همچنین استفاده برادر ناتنی از این معافیت در صورتیکه خواهران از طریق پدر یا مادر با او دارای رابطه نسبی باشند، بلامانع خواهد بود.

مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی – حرکتی اعم از جسمی، گفتاری، شنوایی و بینایی و یا ترکیبی از ذهنی یا روانی که منجر به معلولیت جسمی هم شده باشد، ازدواج کنند معافیت موقت 5 ساله به آنان تعلق خواهد گرفت و در صورت استمرار ازدواج، پس از اتمام 5 سال از تاریخ عقد دائم از معافیت دائم برخوردار می‌شوند.

همچنین در معافیت مشمولانی که با بانوان معلول ازدواج می‌کنند، نداشتن غیبت شرط اصلی بهره مندی از این معافیت بوده و در سایر معافیت های مربوط به مددجویان، غیبت مشمول مانع رسیدگی به درخواست آنان نخواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها