امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49985
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، اخبار جدیدترین تحولات آفریقا در زیر آمده است: تغییرات گسترده در کابینه موریتانی محمد ولد ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، اخبار جدیدترین تحولات آفریقا در زیر آمده است:

تغییرات گسترده در کابینه موریتانی

محمد ولد عبدالعزیز، رئیس جمهور موریتانی سه شنبه شب شش وزیر کابینه مولای ولد محمد لقظف نخست وزیر موریتانی را برکنار کرد.

رئیس جمهور موریتانی، وزرای کشور، دادگستری، آب،‌شیلات،‌نفت و امور خارجه را برکنار کرد.

در کابینه ترمیم یافته موریتانی محمد ولد محمد راره به عنوان وزیر کشور، سیدی ولد الزین به عنوان وزیر دادگستری، احمد ولد تکدی (سفیر سابق موریتانی در سرزمین های اشغالی فلسطین) به عنوان وزیر امور خارجه، حمادی ولد حمادی به عنوان وزیر شیلات، محمد ولد خونه به عنوان وزیر نفت، و محمد سالم ولد البشیر به عنوان وزیر آب منصوب شدند.

این برای سومین بار از ابتدای امسال است که کابینه موریتانی ترمیم می شود.

انتظار می رود که این تغییرات با انتخابات پارلمانی و شهرداری ها که قرار است 23 نوامبر آینده در موریتانی برگزار شود در ارتباط باشد.

نمایندگان مخالف تونسی نشست مجلس برای پیگیری تدوین قانون اساسی را تحریم کردند

نخستین نشست مجلس موسسان تونس برای پیگیری تدوین قانون اساسی این کشور دیروز سه شنبه از سر گرفته شد.

رئیس مجلس موسسان تونس یک ماه پیش در پی بحران سیاسی در این کشور، برگزاری جلسات این مجلس را به حال تعلیق درآورده بود.

این در حالی است که نمایندگان احزاب مخالف در تونس حاضر به شرکت در این جلسه مجلس موسسان نشدند.

نمایندگان مخالف در تونس در بحبوحه بحران سیاسی این کشور استعفا داده و خواستار انحلال پارلمان و براندازی دولت النهضه شدند.

با وجود شرکت نکردن نمایندگان مخالف تونسی در جلسه دیروز مجلس، شمار نمایندگان از اعضای سه حزب ائتلاف حاکم در تونس برای برگزاری این جلسه به حد نصاب رسید.

در همین حال تظاهراتی در اعتراض به از سرگیری جلسات مجلس موسسان تونس در برابر ساختمان این مجلس برگزار شد.

تلاش های اتحادیه کل مشاغل تونس برای میانجی گری بین ائتلاف حاکم تونس و احزاب مخالف تاکنون بی نتیجه مانده است.

نمایندگان مخالف زیمبابوه اولین نشست پارلمان را تحریم کردند

نمایندگان مخالف زیمبابوه در اعتراض به انتخاب مجدد  رابرت موگابه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشست افتتاحیه پارلمان را تحریم کردند.

جاناتان مویو وزیر اطلاع رسانی زیمبابوه در واکنش به تحریم نشست افتتاحیه مجلس از سوی مخالفان رابرت موگابه، گفت: این یک عمل غیر مسئولانه از سوی هر حزب سیاسی است.

داگلاس مونزورا سخنگوی حزب اصلاحات دموکراسی که مورگان چانگرای نخست وزیر سابق زیمبابوه رهبری آن را به عهده دارد نیز گفت : ما بخشی از جریانی که قصدی جز فریب مردم زیمبابوه ندارند، نخواهیم شد به همین دلیل، شرکت در مراسم افتتاحیه مجلس را تحریم کردیم  چون رابرت موگابه از نظر ما رئیس جمهور قانونی کشور نیست و بطور قانونی انتخاب نشده است.

در انتخابات ماه پیش زیمبابوه موگابه و حزب متبوع وی پیروز انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی شدند.

شکایت مغرب از روزنامه ال پائیس اسپانیا به دلیل انتشار یک نوار ویدیویی وابسته به القاعده در مغرب عربی

کشور مغرب از روزنامه معروف ال پائیس اسپانیا به دلیل انتشار یک نوار ویدیویی وابسته به القاعده در مغرب عربی شکایت می کند.

وزارت دادگستری مغرب اعلام کرد: در این فیلم آشکارا برای عملیات تروریستی در کشور مغرب تبلیغ می شود.

اقدام روزنامه اسپانیایی در انتشار این نوار ویدیویی اندکی پس از توقیف یک وبلاگ نویس مغربی صورت پذیرفت که نواری ویدیویی را منتشر کرد که در آن علیه امنیت کشور مغرب تبلیغ می شود.

وزیر دادگستری مغرب در تماس با همتای اسپانیایی خود درباره خطر انتشار ویدیوی وابسته به القاعده در پایگاه اینترنتی روزنامه ال پائیس هشدار داد.

اتحادیه ای امنیتی در تونس خواستار توقف محاکمه‌های ظالمانه در این کشور شد

اتحادیه کارکنان وزارت کشور وابسته به اتحادیه کل مشاغل تونس از مقامات این کشور خواست همه محاکمه های ظالمانه را متوقف کند.

این اتحادیه در بیانیه ای گفت:شکایت های غیرقابل توجیهی علیه چهار تن از کارکنان وزارت کشور صادر شده است و وزارت کشور تنها منافع حزبی را در نظر م گیرد و به مصلحت کارکنان توجهی نمی کند.

شمار کارکنان وزارت کشور تونس بالغ بر 65 هزار تن است پس از سرنگونی نظام بن علی در آغاز سال 2011 مقامات تونسی به نیروهای امنیتی اجازه دادند اتحادیه هایی را تاسیس کنند.

اتحادیه نیروهای وزارت کشور تونس گفت: صدور قرار پیگرد قضایی نیروهای وزارت کشور برای ممانعت از مطالبه حقوق مشروع آنها صورت می گیرد.

مهلت سه هفته‌ای مخالفان به دولت تونس کناره گیری از قدرت

اتحادیه مشاغل تونس که میانجیگر بین مخالفان و دولت تونس در پی ارائه طرح نقشه راه در روزهای اخیر جهت پایان دادن به درگیری‌ها بین دولت اسلام گرا و مخالفان لائیک یک جدول زمان‌بندی ارائه کرد که در آن از دولت خواسته شده تا سه هفته دیگر از قدرت کناره‌گیری کند و زمینه را برای ایجاد یک دولت انتقالی تا رسیدن به شرایط مساعد جهت برگزاری انتخابات اصلی فراهم کند.

یک مقام مسئول در اتحادیه مشاغل گفته است: ما پیشنهاد خود را به احزاب ذیربط ارائه خواهیم کرد و آنها باید تا 48 ساعت پس از دریافت پیشنهادها به آن پاسخ دهند.

این در حالی است که حزب حاکم النهضه به شکل محتاطانه‌ای با این طرح مخالفت کرده و بیانیه‌ای را منتشر کرده که در آن آمده است: نسخه‌ای از این طرح را بررسی کردیم و نقطه نظراتی راجع به برخی مفاد این طرح داریم این پیام حزب احتمالا به ناکامی اتحادیه مشاغل در ارائه طرح مزبور می‌انجامد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار