امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49992
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، جمعیت وفاق ملی اسلامی و جمعیت کار ملی دموکراتیک (وعد) و جمعیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، جمعیت وفاق ملی اسلامی و جمعیت کار ملی دموکراتیک (وعد) و جمعیت تجمع ملی دموکراتیک و جمعیت تریبون دموکراتیک مترقی و جمعیت ملی الاخاء با قرائت بیانه ای مشترک در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کردند: احزاب و جمعیت های مخالف در طول بیش از هفت ماه مجدانه تلاش کردند که گفت‌وگوی جدی و پرمحتوا صورت گیرد و منجر به نتایجی مثبت برای ملت شود زیرا بحران بحرین سیاسی و قانونی است و راه حل از طریق مذاکراتی جدی است که کشور ما را از بحران چندین دهه به علت نبود دموکراسی و ادامه نقض حقوق و محرومیت شهروندان و نهادهای جامعه مدنی از بیان دیدگاهای خود و مصادره آزادی های عمومی و رواج فساد اداری و مالی خارج کند. گفت و گویی که براساس مبانی روشن و تمایل حکومت درخصوص لزوم دستیابی به یک راهکار دائمی باشد که کشور را از مشکلات جبهه بندیهای طائفه ای دور کند.

این بیانیه افزود: احزاب و جمعیت های مخالف در سایه نقض قوانین و مخالفت حکومت در پایبندی به تعهدات خود تصمیم گرفت که مشارکتش در گفت‌وگوها را به حالت تعلیق درآورد و این تصمیم درسایه تحولات سیاسی و قانونی و داده ها و تحولات عرصه سیاسی و امنیتی در بحرین مورد بازنگری مداوم خواهد بود.

این بیانیه از جامعه بین المللی خواست تا نقش ادبی و اخلاقی و تعهدات بین المللی خود را درقبال وضعیت حقوق بشر در بحرین ایفا کند که شاهد نقض روز افزون است.

احزاب و جمعیت‌های مخالف همچنین نظام سیاسی را مسئول شکست گفت‌وگو و کشاندن کشور به کوران التهاب سیاسی و طائفه ای از طریق ادامه نقض قوانین و دنبال کردن سیاست تبعیض طائفه ای و سیاست پاکسازی شغلی یک قشر گسترده از جامعه بحرین دانستند.

دادستانی کل بحرین دستور بازداشت 30 روزه خلیل المرزوق فرد شماره 2 جمعیت وفاق ملی اسلامی این کشور را به اتهام سخنان تحریک آمیز برای اجرای جرایم تروریستی صادر کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها