امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 49994
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجموعه مستند رویای سیاه کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که به تازگی پخش آن از این شبکه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجموعه مستند رویای سیاه کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که به تازگی پخش آن از این شبکه به پایان رسیده است.

این مجموعه مستند 15 قسمتی، ابعادی پنهان از سازمان منافقین را برای اولین بار افشا کرده و مروری کامل بر سرگذشت گروهک منافقین داشت و وضعیت امروز این گروهک و جداشدگان آن را تا به امروز به تصویر کشید.

ایمان گودرزی تهیه کننده و کارگردان این مجموعه مستند به ویژگی های این اثر اشاره داشته و گفت: به نظر من ما در حوزه مستندهای تاریخ انقلاب اسلامی متاسفانه دارای ضعف هایی هستیم و اکثر آثاری که در این رابطه ساخته شده اند دوران پیروزی انقلاب را نمایش می دهند. در حالی که مثلا موضوعی مانند همین تشکیل گروهک به اصطلاح مجاهدین خلق که با عنوان منافقین در ایران شناخته می شوند، به سال 1344 بر می گردد.

وی در همین رابطه ادامه داد: جالب است که آن ها از ترورهای بی شمار و متعدد خود هم اسم می برند. این گروه در اقدامات ساواک هم دست داشته و به این سازمان کمک می کرده است. به نوعی می توان گفت که تاریخ انقلاب به فعالیت های گروهک منافق گره خورده است.

گودرزی که  مستند شهرآرا را نیز در حال ساخت دارد، درباره شرایط ساخت رویای سیاه تصریح کرد: ما برای ساخت این مجموعه حدود 6 ماه کار تحقیقاتی انجام دادیم. در مرکز اسناد انقلاب اسلامی به برخی اسناد دسترسی پیدا کردیم، آن ها را به دقت مطالعه، بررسی و آنالیز کردیم و آن هایی را به موضوعمان مرتبط بود تفکیک ساختیم. بخشی از مستند ها از آرشیو سازمان گرفته شد. همچنین باید از مدیریت موسسه راهبردی دیده بان تشکر کنم که کمک های زیادی در این خصوص به ما کرد.

وی درباره بازخوردها  و نقدهای سایت های بیگانه اضافه کرد: وقتی سایت های مخالف را نگاه می کنیم بسیاری از نظرات را می بینیم که ادعا کرده اند این مجموعه تنها یک شوی تلویزیونی است و گفته های آن صحت ندارد. اما خوشبختانه عموم مردم به این اظهارات پاسخگو هستند و  جواب های دندان شکنی را بیان می کنند. خوشحالم که می بینم این مجموعه توانست مخاطبان خود را به دست بیاورد و اتفاقا خواست خدا بود که پخش مجموعه با از بین رفتن اردوگاه اشرف مصادف شد.

او همچنین در پاسخ به این که آیا راضی کردن  مصاحبه شوندگان برای قرار گرفتن مقابل دوربین کار دشواری بود یا نه، افزود:

بسیاری از این افراد کسانی هستند که مورد عفو واقع شده اند و جالب است بدانید که بعضی از آن ها مشتاقانه از حرف زدن و گفتن خاطراتشان استقبال می کردند و ما توانستیم در 9 ماه تصویربرداری با ده ها نفر از اعضای سابق این گروهک گفت و گو کنیم بدون این که چهره آن ها شطرنجی شود. چراکه خودشان تمایلی به این کار نداشتند و بنا به گفته خودشان می خواستند که به این واسطه خیانتی که به ملت داشته اند به نوعی جبران کنند.

وی در پایان از تلاش هاو حمایت های مجید زین العابدین مدیر شبکه سه سیما تقدیر کرده و ذکر کرد: ÷آقای زین العابدین نگاه بسیار دغدغه مندی به دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و باید به خاطر این که تمام قد از این مستند و پخش آن حمایت کردند، تشکر کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها