امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۰۱:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 500
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۴
تعداد بازدید: 265
رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، افزود: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس 55 نفر هستند که در هنگام رای دادن به کلیات لایحه ...

رحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، افزود: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس 55 نفر هستند که در هنگام رای دادن به کلیات لایحه بودجه 92 تعداد 44 نفر حاضر بودند که از این تعداد 22 نفر رای موافق و 22 نفررحیم ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، افزود: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس 55 نفر هستند که در هنگام رای دادن به کلیات لایحه بودجه 92 تعداد 44 نفر حاضر بودند که از این تعداد 22 نفر رای موافق و 22 نفر رأی مخالف داده‌اند، بنابراین این گونه نبود که آرای مخالف بیشتر از موافق کلیات باشد.

وی افزود: آن گونه که سخنگوی محترم کمیسیون گفته که 16 نفر مخالف صحبت کرده و 4نفر موافق لایحه صحبت کرده‌اند، این کار برخلاف آئین نامه داخلی کمیسیون تلفیق است، چون طبق آئین نامه باید 3 نفر از نمایندگان به عنوان موافق و 3 نفر به عنوان مخالف صحبت کنند که البته ممکن است گاهی یک نماینده موافق یا مخالف 5 دقیقه از وقت خود را به دیگری بدهد و اینکه 16 نفر نماینده به عنوان مخالف و فقط 4 نفر به عنوان موافق صحبت کنند، خلاف آئین نامه کمیسیون تلفیق است. پس از آن نماینده مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، اتاق بازرگانی و نیم ساعت نماینده دولت صحبت کرد.

وی تاکید کرد: در جریان رای‌گیری برای کلیات لایحه بودجه 92 در تلفیق، 22 نفر نماینده موافق و 22 نفر مخالف رأی داده‌اند.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد گفته سخنگوی تلفیق مبنی بر عدم انطباق لایحه بودجه با اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز با رد این ادعا گفت: این مطالب کلی است و اتفاقاً لایحه بودجه 92 دقیقاً در راستای اسناد بالادستی تهیه شده است و از انضباط مالی بالایی برخوردار است.

ممبینی تصریح کرد: دوستان نماینده باید عنایت کنند لایحه بودجه متناسب با شرایط تحریم و روز کشور تهیه شده و علاوه بر آن طی چند روز بررسی کلیات لایحه بودجه، وزیر صنعت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان خصوصی سازی، رئیس گمرک، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حضور داشتند و همه مستندات لایحه بودجه تحویل اعضای کمیسیون تلفیق شد.

ممبینی در پایان با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: باید فرمایش ایشان مبنی بر همدلی و همراهی دولت و مجلس بهتر است کلیات لایحه بودجه تصویب شود و اگر نمایندگان پیشنهاداتی در جزئیات لایحه دارند ارائه شود و دولت نیز از آن استقبال می‌کند.
وی گفت: پارسال هم چنین اتفاقی افتاد و در تجدید نظر و رای گیری مجدد تلفیق کلیات لایحه بودجه تصویب شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها