امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50044
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش فارس به نقل از الیوم السابع، حسام الحسینی رئیس هیئت اردن در سخنرانی امروز خود در کنگره سالیانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر ضرورت پیوستن ...

به گزارش فارس به نقل از الیوم السابع، حسام الحسینی رئیس هیئت اردن در سخنرانی امروز خود در کنگره سالیانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر ضرورت پیوستن اسرائیل به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و قرار گرفتن تمامی زرادخانه‌های اتمی این رژیم تحت نظر آژانس برای تحقق جهانی این معاهده در منطقه تاکید کرد.

حسینی پیوستن اسرائیل به معاهده منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای را مقدمه‌ای برای عاری کردن منطقه از سلاح‌های اتمی دانست و تاکید کرد که این اتفاق در صورت رخ دادن می‌تواند در برقراری امنیت و صلح در منطقه و تشویق دولت‌ها به تمرکز در توسعه اقتصادی و اجتماعی ملت‌های منطقه به جای دنبال کردن مسابقه تسلیحاتی و جلب بی‌اعتمادی و ایجاد چالش در منطقه تاثیر داشته باشد.

رئیس هیئت اردنی همچنین تاکید کرد که این کشور اهمیت زیادی به تضمین‌های آژانس می‌دهد و آنها را عنصر اساسی در تلاش‌های بین‌المللی برای منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و انحصار استفاده از انرژی هسته‌ای در کاربردهای مسالمت‌آمیز می‌داند.

وی ادامه داد که از این منظر اردن اقدام به امضای معاهده کرده و پروتکل الحاقی را نیز برای توسعه سیستم تضمین‌های فراگیر این معاهده امضا کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها