امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50048
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در آیین گشایش کلاسهای آموزشی مرکز شهید آوینی و در مراسم آغاز این دوره‌ها نخست حمید بهمنی مدیر عامل موسسه شهید آوینی در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در آیین گشایش کلاسهای آموزشی مرکز شهید آوینی و در مراسم آغاز این دوره‌ها نخست حمید بهمنی مدیر عامل موسسه شهید آوینی در جایگاه حاضر شد و ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: جمعی که امروز گرد هم آمده‌اند و از کلاسها استفاده کرده‌اند باید این موضوع را بدانند که این کلاسها حاصل تلاش شبانه‌روزی جمعی است که حداقل 3 ماه شبانه‌روزی تلاش کردند تا این جمع امروز گرد هم می‌آیند.

وی در ادامه از دکتر عادل و قهرمانی تشکر کرد و گفت: نکته مهم در این کلاسها این است که امکانی فراهم می‌کند تا همه متقاضیانی که در گزینش موفق به کسب شرایط اولیه شدند و دوره‌ها را طی خواهند کرد وارد مرحله تولید شوند.

سپس وی خطاب به پذیرفته شدگان حضور در کلاسها گفت: سعی کنید سختی‌ها را به جان بخرید. اگر قرار است در خط مقدم فرهنگ تلاش کنید باید بدانید در شرایطی که اسلام به سینما و موسیقی بیشتر از جنگ مسلحانه نیاز دارد وارد این عرصه شده‌اید. ما به قدرت بشری نیازمندیم تا ابزاری که باعث قتل مردم شود. مطمئنم این مسیر را با بهره‌مندی از کمک اساتید به خوبی پشت‌سر خواهید گذاشت.

پس از بخش کلیپی کوتاه مجتبی امینی، قائم‌مقام مؤسسه شهید آوینی ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) گفت: خوشحالم که شرایطی فراهم آمد تا این جمع پیش از آغاز دوره آموزشی گرد هم بیایند. مؤسسه آوینی تاکنون در حوزه‌های مختلفی از جمله نشر، پژوهش، ساخت تولیدات تلویزیونی و سینمایی فعالیت داشته اما مهمترین رسالت امروز ما آموزش اهداف شهید آوینی است. شاید برخی از دوستان پیش از این با سینما آشنایی داشتند، اما بعد گفت امروز قحط‌الرجال نیروی متعهد و متخصص است سینماگران امروز، یا با ارتباط و یا به سبب مافیا در بخش تخصصی جذب شده و فعالیت می‌کنند که حاصل آن فیلم‌هایی است که امروز روی پرده سینما می‌بینیم فیلم‌هایی که قابل دفاع نیستند.

امینی اضافه کرد: تا کنون سربازانی که متعهد باشند تربیت نکرده ایم از سوی دیگر نیروهای ارزشی که آموزش دیده‌اند به سبب فضای مافیایی یا عدم ادامه دوره‌ها به عرصه سینما ورود پیدا نکردند و در اینجا لازم می‌دانم تأکید کنم ویژگی‌ مؤسسه شهید آوینی تربیت نیروهایی است که برای آنها امکان فعالیت نیز فراهم خواهد شد.

قائم‌مقام مؤسسه شهید آوینی ادامه داد: ارگان‌های موازی با ما چندین سال است که در حوزه تربیت فیلم‌سازان احساس تکلیف کردند اما فضاهای قبلی حالت تئوریک داشته و به همین سبب نیروهایش وارد بازار کار نشده است. ما از تجربیات حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی استفاده کردیم و به همین سبب تئوریک پیش نرفتیم.

امینی در توضیح چگونگی گزینش گفت: از 800 نفری که در گزینش اولیه ثبت‌نام کردند 300 نفر پذیرفته شدند البته در طراحی اولیه آموزش مسیر دشوارتر از اکنون بود و قاعدتاً باید 80 نفر از این 800 نفر پذیرفته می‌شدند. ما در سه دوره مقدمات تکمیلی و پیشرفته فعالیت می‌کنیم. در دوره مقدماتی راه را بازتر گذاشتیم تا علاقه‌مندان بیشتری را جذب کنیم در مرحله پیشرفته به شیوه تئوری - عملی پیش خواهیم رفت و فضای آزمون و خطا را برای هنرجویان فراهم می‌کنیم در حالی که در نهادهای دیگر این امکان فراهم نیست.

وی درباره شیوه بورسیه نیز توضیح داد: پس از تأیید اساتید هنرآموز بورسیه می‌شود و این امکان برای او فراهم می‌شود که با امکانات و کمک هزینه مالی همچنین امکانات سخت‌افزاری به خلق اثر بپردازند. این عمل در راستای فراهم آوردن فضای آزمون و خطا شکل گرفته و به همین سبب دوره‌های مؤسسه شهید آوینی منحصر به فرد هستند. در هر حال رسالت ما تربیت نیروی متخصص و هدایت آن به سمت بازار کار است.

وی افزود: این 300 نفر باید قدر دوره را بدانند چرا که شرایط مؤسسه آوینی متمایز از سایر مراکز است و این تمایز در جو سالم و معنوی حاکم بر این مؤسسه و پذیرفته‌شدگان آن است. مجموعه مختلف چنین امتیاز اخلاقی ندارند. از سوی دیگر ما از ابتدا هنرجویان را بورسیه کردیم و تقریباً نسبت به مؤسسات دیگر شهریه دوره‌ها 80 درصد ارزانتر است.

این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد: ما نخبگان را در آستانه امتحان خروجی از دوره‌ها از نظر کاری هدایت می‌کنیم و شرایط کار در مؤسسه را برای آنها فراهم می‌آوریم.

امینی همچنین در باشگاه فیلم توضیح داد: باشگاه فیلم یکی از موضوعات مهمی است که لازم می‌دانم در مورد آن توضیح دهم. استراتژی ما استراتژی زمان است می‌خواهیم در اسرع وقت محتوای مفید و فیلمسازی حرفه‌ای را تدریس کنیم. در باشگاه فیلم که از شما می‌خواهم در آن ثبت‌نام کنیم از فیلم‌های سینمایی هالیوود در باشگاه فیلم‌های حرفه‌ای از نظر نحوه نگاه و مصالح تکنیکی پخش و نقد و بررسی آن صورت می‌گیرد.

امینی همچنین درباره اهمیت توجه به افکار شهید آوینی گفت: در ثبت‌نام گزینه‌ای با نام آشنایی با تفکرات شهید آوینی داشتیم اما آمار آن برای ما رضایت‌بخش نبود.

وی افزود: توقع داشتیم در این حوزه مطالعات گسترده‌ای از سوی مخاطبان درباره آثار شهید آوینی حضور داشته باشد و افراد در این گروه‌ها ثبت‌نام کنند و شناخت این آثار جزء علاقه‌مندی آنها باشد. بهر حال افرادی که در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند امتیاز ویژه‌ای برای ادامه دوره‌های آموزشی مرکز را خواهند داشت. همچنین دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های دوره‌ای در طول دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود که به مرور اعلام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار