امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5006
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 152
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، "موسسه فناوری جورجیا" طی مطالعه جدید روی کودکان بیمار، سوالاتی را در مورد نشانه‌های بیماری از آن‌ها پرسید و از ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، "موسسه فناوری جورجیا" طی مطالعه جدید روی کودکان بیمار، سوالاتی را در مورد نشانه‌های بیماری از آن‌ها پرسید و از طریق پیامک اطلاعاتی را در مورد بیماری آسم به آن‌ها انتقال داد و در پایان این بررسی مشخص شد که عملکرد سیستم ریوی این افراد ارتقا یافته است و در طول دوره زمانی چهار ماه فهم آن‌ها نسبت به گروه دیگری که پیامک‌ها را دریافت نکرده بودند از این بیماری بیشتر شده است.

"روزا آریاگا"(Rosa Arriaga) مدیر این تحقیقات و محقق برتر مرکز سیستم‌های رایانه‌ای تعاملی در کالج Georgia Tech در این خصوص گفت: «این روزها پیامک به عنوان ابزاری محسوب می‌شود که زمان دقیق مصرف داروها را به بیماران اعلام می‌کند و در این مطالعه جدید ما دریافته‌ایم که کودکان در جریان استفاده از این ابزار بسیار موفق‌تر بوده‌اند و از بیماری خود بیشتر آگاهی کسب کرده‌اند».

نتایج حاصل از این مطالعه جدید در کنفرانس  ACM SIGCHI با موضوع "عوامل انسانی در سیستم‌های رایانه‌ای 2013" که در پاریس برگزار شده است، اعلام شد.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها