امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50064
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکایی اعلام کردند که «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکایی اعلام کردند که «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) توانایی دسترسی به اسناد محرمانه‌ای درباره جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا را داشت.

مقامات آمریکایی به رادیو «نشنال پابلیک» اعلام کردند که اسناد محرمانه‌ای را که اسنودن فاش کرد در وب‌سایت داخلی قرار گرفته بود و شغل اسنودن به وی چنین اجازه‌ای را می‌داد که نسخه‌های دیجیتالی این اسناد را به صورت محرمانه و بدون اطلاع ناظران برای خود حفظ کند.

«لونی اندرسون» مأمور فناوری آژانس امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: ما دقیقاً ایده‌های خوبی از اطلاعاتی که اسنودن به آنها دسترسی داشته، و همچنین درباره اینکه چگونه وی دقیقاً به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده داریم.

اندروسون تصریح کرد که با فاش شدن اطلاعاتی درباره برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا، این آژانس گام‌هایی را برای محدود کردن گزینه‌های کارکنان برای ذخیره اطلاعات برداشته است.

حدود دو ماه پیش اسنودن در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» در هنگ کنگ از برنامه جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا از میلیون‌ها تماس تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر پرده برداشت و سپس به روسیه گریخت و برخلاف تقاضای واشنگتن برای استردادش به آمریکا، روسیه به این مأمور سابق سیا پناهندگی موقت داد.

وب سایت داخلی آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان وجود دارد اما هم‌اکنون دسترسی برای آن برای همه امکان پذیر نیست و افراد نمی‌توانند چنین نسخه‌هایی را برای خود بردارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها