امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50078
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 141
احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پارک ملی گلستان اظهار داشت: طی گزارش‌های ارسالی از استان گلستان و ...

احمدعلی کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پارک ملی گلستان اظهار داشت: طی گزارش‌های ارسالی از استان گلستان و خراسان شمالی، آتش‌سوزی از ناحیه شرق تا غرب و تا جنوب پارک ملی گلستان کنترل شده است.

معاون سازمان محیط زیست با اعلام اینکه آتش در جبهه شمالی به دلیل پوشش‌ جنگلی ادامه دارد، بیان داشت: شرایط جوی موجود (وزش باد به جهت برعکس) موجب شده است که مقداری از آتش فروکش کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون به کمک نیروها و ماشین‌آلات موجود آتش در حال کنترل است اما اگر از ساعات ابتدایی این عملیات، هلی‌کوپتر نیز در اختیار بود هم‌اکنون وضعیت بهتر از شرایط موجود بود.

کیخا با اشاره به مکالمه‌ای که با رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه داشته است افزود: طی این مکالمه از رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه به منظور مهار آتش در این پارک ملی درخواست کمک کردیم و برهمین اساس مقرر شد چنانچه آتش‌سوزی تا فردا صبح ادامه یابد هلی‌کوپتر در اختیارمان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون استان‌های سمنان و مازندران برای مهار آتش‌سوزی اعلام آمادگی کرده‌اند، یادآور شد: هم‌اکنون اطلاعاتی مبنی بر اینکه چند هکتار از این پارک ملی توسط حریق محاصره شده، در اختیار ما قرار نگرفته است.

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه مناطقی که در محاصره حریق قرار گرفته عموماً شامل دشت‌های مرتعی می‌شود، ابراز داشت: خوشبختانه آتش هنوز به قسمت متراکم جنگلی نرسیده است.

کیخا در پاسخ به این سؤال که آیا گونه‌های جانوری در این آتش‌سوزی آسیبی را متحمل شده‌اند، خاطرنشان کرد: در این مقطع از آتش‌سوزی گونه‌های جانواری در معرض خطر نیستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها