امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50089
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش فارس، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در غزه در سخنانی در افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی در استان رفح واقع در جنوب نوار غزه تاکید کرد که ...

به گزارش فارس، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس در غزه در سخنانی در افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی در استان رفح واقع در جنوب نوار غزه تاکید کرد که هیچ تفکر یا دستورالعملی از سوی این دولت برای ورود به درگیری با دولت مصر و با ارتش، ملت و احزاب این کشور وجود ندارد.

وی تاکید کرد که دولت غزه در امور داخلی مصر دخالت نکرده و نمی‌کند و در تمامی زمان‌ها به دنبال همکاری با مصر بر اساس حمایت از امنیت ملی این کشور و امنیت ملی فلسطین برای رسیدن به امنیت ملی مشترک بوده است.

هنیه اظهارات رسانه‌های مصری را رد و تاکید کرد که هجمه تبلیغاتی ظالمانه و گفتمان رسانه‌ای به نفع مصر و فلسطین نیست.

وی ادعای برخی رسانه‌ها در مورد توافق محمد مرسی رئیس جمهور سابق با حماس برای واگذار کردن مناطقی از سینا به این جنبش را دروغ و افترا خواند و تاکید کرد که این اتفاق نه با مرسی و نه دیگران نیفتاده است.

هنیه تاکید کرد که ملت فلسطین ساکن شدن در هیچ مکانی را نمی پذیرند. وی شایعه وجود تونل بین نوار غزه با برخی مراکز امنیتی و نظامی در سینا را نیز رد کرده و گفت که با وزیر اطلاعات مصر نیز در این رابطه صحبت کرده و گفته که اتفاقات سینا هیچ ارتباطی به غزه ندارد. مقاومت فسطین و گردان‌های القسام هیچ اقدامی علیه ارتش مصر انجام نداده‌اند و انگیزه مقاومت تنها در برابر دشمن صهیونیست است.

وی ادعای وجود بمب‌هایی در مصر با مهر حماس را نیز رد کرده و آن را تلاشی در راستای تخریب وجهه مقاومت و غزه دانست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها