امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50108
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش فارس به نقل از روسیا الیوم، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در پایان سفر خود به دمشق که امروز صورت گرفت، تاکید کرد که تصمیم شورای امنیت ...

به گزارش فارس به نقل از روسیا الیوم، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در پایان سفر خود به دمشق که امروز صورت گرفت، تاکید کرد که تصمیم شورای امنیت در مورد سوریه باید بر حمایت از سازمان‌ منع گسترش سلاح‌های شیمیایی منحصر شود.

وی ابراز داشت که روسیه ادله‌ ارائه شده از سوی دمشق به این کشور را که بر استفاده عناصر مسلح از سلاح‌های شمیایی در سوریه صحه می‌گذارد، با دقت و اهتمام ویژه بررسی خواهد کرد.

ریابکوف تصریح کرد که مقامات سوری این ادله را به آکی سلستروم رئیس کمیته تحقیق سازمان ملل متحد در مورد حمله شیمیایی به سوریه نیز تحویل داده‌اند.

وی تاکید کرد که مطالب ارائه شده به زبان عربی بوده و به روسی ترجمه خواهد شد و بعد ما به شکل دقیق و بدون عجله آن را بررسی خواهیم کرد، من تاکید می‌کنم که این ادله می‌تواند روند مذاکرات آینده را تغییر دهد.

این مقام روس خواستار بازگشت سلستروم به دمشق شد و گفت که مسکو از اینکه تیم تحقیقاتی سازمان ملل توجه لازم به این ادله نکرده‌اند، ابراز ناامیدی می‌کند و استناداتی که این تیم ارائه کرده، نمی‌تواند برای اینکه دولت سوریه را مسئول استفاده از سلاح‌های شیمیایی معرفی کند، قانع کننده باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار