امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50116
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، در شرایط کنونی اتحادیه اروپا دشوار است که تصور کنیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی «گاردین»، در شرایط کنونی اتحادیه اروپا دشوار است که تصور کنیم انتخاباتی مهتر از انتخابات پارلمانی آلمان برگزار شود.

این انتخابات نه‌تنها بر ای آلمان بلکه برای تمامی اروپا اهمیت دارد. بلکه برای دیگر کشورهای منطقه یورو نیز مهم است از این رو بقیه تحولات آلمان را با دقت زیر نظر دارند.

کشورهای جنوب اروپا که از سال 2009 برنامه‌های ریاضت اقتصادی در آنها اجرا می‌شود در مقایسه با کشورهای شمالی به تحولات آلمان نظر خاصی دارند.

اما آنچه اهمیت دارد این است که نتیجه انتخابات نه تنها برای کشورهای منطقه یورو بلکه برای تمامی اروپا اهمیت دارد چرا که این کشور یکی از مهمترین ارکان تصمیم‌گیری‌ها در اجرای برنامه‌های اصلاحی منطقه است.

بریتانیا نیز که اروپا در برنامه‌های 5 سال آینده این کشور نقش مهمی دارد، به نتیجه این انتخابات چشم دوخته است. البته بریتانیا معمولا انتخابات آمریکا را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد که این انتخابات نیز برای دولتمردان این کشور مهم باشد.

بر اساس این گزارش، در گذشته کارشناسان چپ گرای میانه هنگام برگزاری انتخابات آلمان امیدوار بودند که سوسیال‌دموکرات‌ها بتوانند بیشترین میزان رای را به دست آورند.این بار هم همینطور است البته به نطر می‌رسد تمایل برای پیروزی این حزب در مقایسه با گذشته کمتر شده است.
البته نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در انتخابات پیش رو سوسیال‌دموکرات‌ها در مقایسه با انتخابات دور قبل که فقط توانستند 23 درصد آرا را به دست آورند، وضعیت بهتری دارند. اما شعارهای انتخاباتی این حزب در زمینه افزایش مالیات‌ها خوشایند آلمانی‌ها نبوده است.حال باید تصور کرد در صورتی که سوسیال‌دموکرات‌ها بتوانند بیشتر آرا را به دست آورند آیا می‌توانند با سبزها و چپ گرایان تشکیل ائتلاف دهند؛ این همان چیزی است که «پیر اشتاین‌بروک»  آن را رد کرده است.

با درنظر گرفتن اینها احتمال اینکه اتحاد دموکرات‌مسیحی‌ها و سوسیال‌دموکرات‌ها به ریاست «آنگلا مرکل» بار دیگر قدرت را در دست بگیرد.

البته پرسش دیگری که باقی می‌ماند این است که رنگ ائتلافی که مرکل در سومین دور صدراعظمی ریاست آن را بر عهده می‌گیرد چه خواهد بود.

آرای حزب دموکراتیک آزاد در انتخابات ایالتی باواریا از 8 درصد به 3 درصد کاهش یافت از این رو احتمال اینکه لیبرال‌ها بار دیگر بتوانند در دولت ائتلافی حضور داشته باشند کم شده است.

در چنین وضعیتی تشکیل ائتلافی بین احزاب اصلی چپ و راست کار آسانی نخواهد بود و حتی تشکیل چنین ائتلافی می‌تواند به زیان ساختار دموکراتیک تمام شود. 

البته احتمال تشکیل ائتلاف بین سوسیال‌دموکرات‌ها با دموکرات‌مسیحی‌ها و سوسیال‌مسیحی نیز زیاد است.

اگر چنین ائتلافی ایجاد شود، می‌توان امیدوار بود که برنامه‌ای جایگزین برنامه‌های بازار آزاد حزب دموکراتیک آزاد شود. که در نهایت به نفع 7 درصد آلمانی‌ها تمام خواهد شد که بیکار هستند.

حضور سوسیال‌دموکرات‌ها معنای دیگری نیز دارد و آن نرمش در اجرای برنامه‌های ریاضتی در تمامی منطقه یورو است.

این روزنامه انگلیسی از انتخاب مجدد مرکل به عنوان بهترین نتیجه‌ای نام برد که می‌تواند انتخابات یکشنبه در پی داشته باشد. به خصوص که وی با اصلاحات مورد نظر «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس مخالف نیست.

گاردین نوشت که مرکل در هر حال نقش مهمی را در تصمیم‌گیری‌های منطقه ایفا می‌کند اما انتخاب مجدد وی بهترین نتیجه‌ای است که آلمان، بریتانیا و اروپا انتظارش را دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها