امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50119
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 159
عباس مریدی، دبیر نمایشگاه برکت و سبک زندگی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طرح برکت به صورت آزمایشی در محله نظام آباد تهران در حال ...

عباس مریدی، دبیر نمایشگاه برکت و سبک زندگی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طرح برکت به صورت آزمایشی در محله نظام آباد تهران در حال برگزاری است و چند فاز اولیه آن در حال اجراست.
وی ادامه داد: با توجه به شرح وظایف دیده شده که در طرح برکت با هدف معرفی سبک زندگی اسلامی تدوین شده است، در چند مرحله اول به صورت آزمایشی برنامه‌هایی را تحت عناوین خانواده رکن جامعه، حقوق والدین، حقوق فرزندان، زندگی با مفاتیح الحیات، در شش ماه اول سال 92 و در قالب کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های مختص والدین و نوجوانان و جوانان برگزار کرده است.
مریدی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه سبک زندگی نیز موازی موارد ذکر شده است و بخش‌های بعدی این طرح که برای مدت 10سال تدوین شده عبارتند از محله مسجد محور، نمایشگاه گل محمدی (سبک زندگی نبوی)، دوره‌های قرآن کتاب خواندنی که با توفیق الهی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: زندگی که در تعریفی قریب به ذهن شامل تمام «شدن های» انسان می شود اعم از خوب شدن، مفید شدن، رئیس شدن، متعهد شدن ، سیاستمدار شدن، پدر شدن، همسر شدن و سارق شدن.
دبیر جشنواره برکت ادامه داد: وقتی کلمه زندگی با این تعریف قریب به ذهن در کنار سبک می‌آید، وسعتی را به تصویر می‌کشد که میزان اهمیت پرداختن به سبک زندگی را روشن می‌کند از آنجایی‌که سبک زندگی در تمامی امور زندگی ما جاری و موجود است پس باید وحدت رویه‌ای در معرفی و ایجاد تمایل عمومی در جامعه، بین تمامی دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف باشد.
مریدی افزود: مراحل «تحول به احسن» در سبک زندگی تمایلی است، که بدون شک با ارائه الگوی سازگار با فطرت و عقل به روش‌های متعدد، در مقاطع زمانی عمر فرد می‌توان شاهد تمایل عملی و تغییر در سبک زندگی فرد و به تبع آن جامعه بود.

وی خاطرنشان کرد: دیگر علت پیگیری طرح برکت، وظیفه ذاتی بسیج  است که ورود حقیقی و نه گزارشی و آماری صرف، به عرصه های مغفول مانده، حیاتی و حضور همه جانبه و پر رنگ در عرصه های مختلف است و با توجه به تحقیقات میدانی انجام شده در یک سال گذشته بیش از 80 درصد از افراد، علاقه مند بودند تا با همه زوایای سبک زندگی اسلامی آشنایی پیدا کنند اما متأسفانه منبعی را برای انجام این مهم سراغ نداشتند.

دبیر نمایشگاه برکت افزود: برپایی نمایشگاه بر پایه ایده‌ها و تکنیک‌های در دسترس و جلوگیری از سفارشی شدن نمایشگاه و استفاده‌های تبلیغاتی از مهمترین سیاست‌ها در برگزاری این نمایشگاه است.

مریدی افزود: این نمایشگاه 31 شهریور با حضور جمعی از مسئولان در سالن سینما شاهد افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها