امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50132
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 64
محمد حسین سلطان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: طرز رفتار و تمایل کودک به انجام بعضی شیوه‌های رفتاری که همان الگوی رفتاری مخصوص ...

محمد حسین سلطان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: طرز رفتار و تمایل کودک به انجام بعضی شیوه‌های رفتاری که همان الگوی رفتاری مخصوص کودک است خلق و خو یا سبک مزاجی کودک نامیده می‌شود.
متخصص کودکان و نوزادان گفت: این خصوصیات معمولاً تا آخر عمر با کودک خواهد بود البته واکنش والدین و اعضای خانواده می‌تواند این الگوها را تا حدی تغییر کند اما نمی‌تواند آنها را کاملاً عوض کند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: دانشمندان سال‌ها درباره اینکه خلق و خوی کودک غریزی است یا اکتسابی، بررسی و تحقیق انجام داده‌اند و امروزه محققان بر این باورند که خلق و خوی کودک یک صفحه سفید و خالی نیست که هر چه مورد پسند والدین است در آن بگذارند؛ همچنین یک قالب سیمانی هم نیست که نتوان آن را تغییر داد.
فوق تخصص عفونی اطفال گفت: والدین ممکن است بعضی از خصوصیات خود یا همسرشان را در کودک خود ببینند؛ در هر صورت چه مشخصات رفتاری فرزند شبیه والدین باشد و چه با آن در تضاد باشد به والدین کمک می‌کند که با کودک بهتر انطباق پیدا کنند.
سلطان‌زاده تصریح کرد: 10 درصد کودکان بر اساس این خصوصیات، دشوار محسوب می‌شوند که کودکان دشوار معمولاً انطباق ضعیفی با تجربیات تازه دارد؛ آنها بسیار حساس هستند و الگوی خواب و بیداری نامنظمی دارند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: 40 درصد کودکان آسان هستند و کنار آمدن با آنها آسان‌تر است؛ این کودکان الگوی خواب و بیداری منظم‌تری دارند و انطباق بهتری با محیط یا شرایط جدید پیدا می‌کنند.
متخصص کودکان و نوزادان افزود: بقیه کودکان در بین این دو طیف قرار دارند؛ یعنی کنار آمدن با آنها نه خیلی سخت و نه خیلی آسان.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها