امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50136
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در پی کشته شدن پنج پاکستانی در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان در ایالت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در پی کشته شدن پنج پاکستانی در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان در ایالت «بلوچستان»، وزارت خارجه پاکستان کاردار سفارت افغانستان را احضار کرد.

طبق بیانیه وزارت خارجه پاکستان، دولت پاکستان با احضار کاردار افغانستان مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به این اقدام نیروهای مرزی افغان که موجب کشته شدن پنج فرد بیگناه پاکستانی شد اعلام کرد.

روز گذشته، نیروهای امنیتی افغان با تیراندازی به سمت مرز افغانستان و پاکستان در منطقه «ژوب» در ایالت بلوچستان پاکستان، پنج نفر را کشته و 3 نفر دیگر را نیز زخمی کردند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، اسلام‌آباد مراتب نگرانی عمیق خود را به اطلاع این دیپلمات افغان رساند و از دولت افغانستان خواسته شد تا این حادثه را مورد بررسی قرار دهد.

همچنین در این بیانیه، از دولت افغانستان خواسته شده تا اجرای مکانیزم‌های هماهنگی و همکاری مرزی، از تکرار وقایع مشابهی که ممکن است به روابط 2 کشور دوست و برادر لطمه بزند خودداری کند.

البته مقامات افغان و پاکستانی تاکنون اظهارنظرهای متفاوتی درباره هویت کشته شدگان داشته‌اند.

پاکستانی‌ها معتقدند که این افراد از اعضای قبایل محلی بودند که مشغول چرای دام در نزدیکی مرز بوده‌اند و مقامات افغان نیز تأکید دارند که این افراد از شبه‌نظامیان طالبان بودند که در درگیری با نیروهای مرزی افغان کشته شدند.

افغانستان و پاکستان بیش از 2000 کیلومتر مرز مشترک دارند که از جمله مرزهای متخلخل و ناامن منطقه به شمار می‌رود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها