امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50138
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» مذاکرات خود در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» مذاکرات خود در دمشق را سازنده و جامع ارزیابی کرد و یادآور شد که مقامات سوری این مسئله را درک می‌کنند که اکنون موقعیتی استثنایی فراهم شده تا از وخامت اوضاع پیرامون این کشور کاسته شود و در شرایط کنونی اجرای توافقات صورت گرفته در تاریخ 14 سپتامبر بین وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در ژنو در اولویت قرار دارد.

ریابکوف در عین حال تاکید کرد که پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد سوریه باید تنها از تصمیم سازماندهی برنامه نابودسازی تسلیحات شیمیایی حمایت کند. به عقیده وی، توافقات صورت گرفته در تاریخ 14 سپتامبر بین وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در ژنو در نظر گرفته تا سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی تصمیماتی را در رابطه با تحقق توافقات صورت گرفته در زمینه نابودی سلاح‌های شیمیایی ذخیره شده در سوریه اتخاذ کند.

ریابکوف گفت: بعد از آن نوبت به شورای امنیت خواهد رسید تا از تصمیمات صورت گرفته در این راستا حمایت کند.

معاون وزیر خارجه روسیه در عین حال یادآور شد که کشورش مخالفتی با این مسئله ندارد که روسیه در تامین امنیت کارشناسان سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی که برای اجرای عملیات نابودسازی تسلیحات شیمیایی به سوریه اعزام خواهند شد، مشارکت داشته باشد.

ریابکوف همچنین اعلام کرد که مقامات دمشق شواهدی را دال بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی در تاریخ 21 آگوست در حومه دمشق به بازرسان سازمان ملل ارائه داده است و ما امیدوار هستیم که به این شواهد و مدارک توجه کافی شود.

ریابکوف همچنین اعلام کرد که قصد دارد در زمانی که در دمشق حضور دارد، با "حسن عبدالعظیم" یکی از مقامات کمیته هماهنگی ملی سوریه که از جمله مخالفان میانه رو در این کشور محسوب می‌شود، دیدار و گفت‌وگو کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها