امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50145
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 41
غلام‌رضا عوض‌زاده با حضور در محل عملیات اطفای حریق مراتع و جنگل‌های ارتفاعات منطقه دشت خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: ...

غلام‌رضا عوض‌زاده با حضور در محل عملیات اطفای حریق مراتع و جنگل‌های ارتفاعات منطقه دشت خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: خراسان شمالی به عنوان استان معین در مدیریت یکپارچه جنگل، نخستین اکیپ‌های اطفای حریق خود را با تجهیزات کامل به محل اعزام کرد.

وی با اشاره به اینکه به خاطر برخی تعلل‌ها از ناحیه مدیریت گلستان دامنه آتش به روستای دشت رسیده و مردم در حال ترک این روستا بودند، ادامه داد: خوشبختانه با ادوات راه‌سازی راه و شهرسازی استان و نیروهای عملیاتی آتش مهار شده و آسیبی به این روستا نرسید.

عوض‌زاده با بیان اینکه در این عملیات هلال احمر، منابع طبیعی، محیط زیست، بسیج، راه و شهرسازی و نیروهای مردمی شرکت داشتند، عنوان کرد: حضور ده‌ها نفر از نیروهای مردمی روستاهای دشت و قلعه خان که به واسطه مواجهه با آتش سوزی‌های مختلف از مهارت بالایی برخوردار بوده، کمک بزرگی برای مهار آتش داشت.

به گفته وی، همچنین با آتش بارهای مربوط به راه و شهرسازی استان که برای مهار آتش زده شد، از گسترش دامنه آتش جلوگیری شد.

* وزش باد در منطقه آتش شروع به وزش کرده است

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی با اشاره به اینکه اکنون لحظه به لحظه با وزش باد مواجه هستیم، گفت: به همین منظور برای ممانعت از شعله‌ور شدن و گسترش آتش، اقداماتی در محل انجام شده و اکنون کاملاً منطقه تحت کنترل نیروهای استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه تنی چند از اعضای مدیریت بحران استان نیز در محل حضور دارند، افزود: نیروهای عملیاتی نیز با حداکثر تجهیزات حاضر هستند.

* زبانه‌های 20 متری آتش در آتش‌سوزی خراسان شمالی

عوض‌زاده به تشریح آتش سوزی در انتهای غرب خراسان شمالی در محدوده مدیریت جنگل گلستان پرداخت و گفت: آتش از مقابل پاسگاه محیط بانی دشت آغاز شده و زبانه‌های 20 متری نیز از این آتش سوزی گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در بدو امر به خاطر وسعت آتش سوزی و دامنه آتش تصور مهار آتش کمی دشوار بود، اظهار کرد: خوشبختانه با مشارکت نیروهای مردمی، اکیپ‌های عملیاتی و استفاده از آتش بارها و تجهیزات اکنون آتش سوزی مهار شده است.

انتهای پیام/63002/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها