امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50151
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 116
حجت‌الاسلام سید احمد غفاری، عضو هیأت علمی مؤسسه حکمت و فلسفه و جامعة‌المصطفی العالمیه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به ...

حجت‌الاسلام سید احمد غفاری، عضو هیأت علمی مؤسسه حکمت و فلسفه و جامعة‌المصطفی العالمیه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن بیان این خبر اظهار داشت: به استثنای زندگینامه ابن سینا که طبیعتاً تشریحش آسان است، تلاش دارم در این اثر فلسفه او را به صورت داستان‌وار به نوشتار در بیاورم.

وی با اشاره به اینکه فلسفه ابن سینا، فلسفه بسیار خشکی است که حتی در حوزه تخصصی هم فضای خاص و متفاوت مطالعاتی را می‌طلبد، گفت: بنابراین فلسفه مشاء و فضای ابن سینا بسیار خشک‌تر از صدراست و در نهایت داستانی‌کردن مباحثش نیز پروژه دشوارتری است.

مدرس دانشگاه معارف اسلامی و باقرالعلوم مخاطب اصلی این اثر را سطوح نوجوان و جوان به شمار آورد و گفت: کار داستانی، محتوا و مبانی آن اکنون تأمین شده است.

وی یادآور شد:‌ هدف اصلی از نگارش این اثر ارایه محتوایی مناسب و ساده برای آشنایی بیشتر نسل جوان با مباحث فلسفی است این نوع آثار می‌تواند بر تفکر جوانان و نوجوانان تأثیر بگذارد و آنها را با نحوه تأمل فلسفی آشنا سازد.

غفاری در ادامه با اشاره به اینکه دو ماه است که کار بر این اثر را آغاز کرده عنوان کرد: این کتاب پس از آماده شدن از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها