امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5016
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 148
سیدعبدالحسین هاشمی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در حاشیه بیست و ششمین ...

سیدعبدالحسین هاشمی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: این انتشارات وابسته به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وزارت آموزش و پرورش است که در جهت سیاست‌های این سازمان و تقویت مباحث درسی، تولیدات دارد.

وی ادامه داد: تولیدات انتشارات مدرسه از پیش‌دبستانی شروع می‌شود و تا پیش‌دانشگاهی ادامه دارد؛ همچنین کتاب‌هایی نیز برای معلمان و مدیران مدارس منتشر می‌کنیم.

* تولید و تجدید چاپ 1111 عنوان کتاب

هاشمی به تعداد تولید کتب آموزشی در سال 91، اشاره کرد و گفت: در سال 91، 146 عنوان کتاب به عنوان چاپ اول داشتیم و 965 عنوان کتاب نیز تجدید چاپ شد و در مجموع در سال 91، 1111 عنوان کتاب، چاپ کردیم.

وی اضافه کرد: کتاب‌ها در موضوعات و دوره‌های مختلف چاپ می‌شود و مراحل کارشناسی زیادی را می‌گذراند؛ حتی برای بعضی از کتاب‌ها چند مرحله کارشناسی انجام می‌شود.

این مقام مسئول در انتشارات مدرسه توضیح داد: کارشناسان کتب تولید شده از انتشارات مدرسه، کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معلمان مجرب در آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه‌ها و نویسندگان با تجربه است. 

مدیرعامل انتشارات مدرسه به کتاب‌هایی که دارای تجدید چاپ بالا بودند، اشاره کرد و اظهار داشت: در دوره پیش‌دبستانی، کتاب انس با قرآن کریم را در سال 90 چاپ کردیم که تا سال 91، 68 بار تجدید چاپ شد. وی ادامه داد: کتاب‌های انتشارات مدرسه مانند کتاب درسی نیست که بالاجبار در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد و تهیه آنها اختیاری است.

* انتشار زندگینامه شهدای هسته‌ای

هاشمی به انتشار دوره کامل زندگی شهدا اشاره کرد و گفت: در برنامه امسال در نظر داریم مجموعه کامل زندگینامه شهدای هسته‌ای را منتشر کنیم.

وی اضافه کرد: البته برنامه انتشارات زندگینامه افراد صاحب‌نظر و علمی‌ و زندگی دانشمندان گذشته را در دست چاپ داریم و برخی نیز منتشر شده است.

مدیرعامل انتشارات مدرسه با بیان اینکه محتوای کتب تولید شده رویکرد تربیتی دارد، افزود: در جهت سیاست‌های آموزش و پرورش و تقویت مباحث درسی تولید می‌شود.

مدیرعامل انتشارات مدرسه به طرح تجهیز کتابخانه‌های کلاسی اشاره کرد و اظهار داشت: این  طرح را دو سال است به طور جدی شروع کردیم و با مدارس مشارکت خوبی داریم.

وی ادامه داد: در تولید کتاب‌های جدید به سمت نرم‌افزار نیز رو آوردیم و برخی کتاب‌ها با نرم‌افزار به فروش می‌رسد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها