امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5017
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس اتاق بازرگانی، در هم اندیشی راه اندازی صندوق پیمانکاران، صنایع انرژی با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رئیس اتاق بازرگانی، در هم اندیشی راه اندازی صندوق پیمانکاران، صنایع انرژی با بیان اینکه ابهام به آینده و بی‌اعتمادی مهمترین چالش پیش روی انجام سرمایه گذاری های کلان و بلندمدت در اقتصاد کشور است، گفت: اگر دولت آینده به اقتصاد با اولویت غیر سیاسی و با تضمین خودباوری اقتصادی و حمایت واقعی از تولید ملی نگاه کند، بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با اعلام اینکه باید منابع مالی و اعتباری از بازار مسکن، ارز و طلا و سکه کوچ کرده و به اقتصاد تزریق شود، تصریح کرد: قطعا احیای اعتماد بلندمدت به اقتصاد می تواند منجر به کوچ سرمایه ها به اقتصاد شود.

رئیس پارلمان اقتصادی بخش خصوصی با تاکید بر اینکه باید شرایطی برای استفاده از منابع، ذخایر و ثروت های ملی خود کشور توسط مردم کشور فراهم شود، اظهار داشت: بر این اساس، به تمامی کاندیدای ریاست جمهوری در آستانه انتخابات پیشنهاد می‌کنم اعتمادسازی بیشتر مردم به اقتصاد به عنوان یکی از الگوهای خود در مناظره‌ها و سخنرانی‌های تبلیغاتی و انتخاباتی را در دستور کار قرار دهند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه از چند سال گذشته تاکنون خصوصی‌سازی در اقتصاد انجام شده است اما نتیجه این خصوصی سازی ظهور یک بخش جدید به نام بخش عمومی و غیر دولتی در اقتصاد ایران بوده است، تصریح کرد: این در حالی است که در قانون اساسی تاکنون هیچ گونه تعریفی برای بخش عمومی و یا غیر دولتی در اقتصاد نشده است.

نهاوندیان با بیان اینکه منابع مالی بخش خصوصی می تواند پاسخگوی نیازهای مالی صنعت انرژی کشور باشد، اظهارداشت: با توجه به تعریف و اجرای پروژه های چندین میلیارد دلاری زیرساختی در کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس می توان از همین فرصت برای تولید و صادرات برق استفاده بهینه کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با تاکید بر اینکه این روزها نباید برای افتتاح پروژه‌ها "کف و سوت" کشید، زیرا این افتتاحیه‌ها به تنهایی مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید در مناسبات دولت و بخش خصوصی تغییرات اساسی اعمال شود، زیرا این افتتاحیه‌ها در کنار تورم‌های چندین درصدی، دستاوردهای پروژه‌ها را می‌بلعد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها