امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50193
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 54
حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: مقام معظم رهبری در طول سالیانی که زعامت ایران اسلامی و در کل جهان ...

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: مقام معظم رهبری در طول سالیانی که زعامت ایران اسلامی و در کل جهان تشیع را بر عهده دارند به کرات موضوعات مهمی را در مقاطع خاص تاریخی بیان کرده‌اند که پی بردن به کنه این فرمایشات نیاز به بصیرت در همه حوزه‌ها دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معظم‌له به تناسب زمان و مکان و با در نظر گرفتن مصالح کشور و به عبارتی کل جهان اسلام راهکارهایی ارائه می‌دهند که باید به آن ها جامه عمل پوشاند.

حجت‌الاسلام بزرگواری با ذکر نمونه‌ای تاریخی از نرمش قهرمانانه ابراز کرد: در موضوع صلح حدیبیه و سپس فتح مکه به این موضوع می‌رسیم آن‌جا که نرمش قهرمانانه از سوی حضرت رسول(ص) منجر به فتحی بزرگ به نام فتح‌الفتوح در تاریخ اسلام می‌شود و مسلمانان بدون این که خونی از بینی کسی بیرون ریخته شود مکه را به آسانی در سال بعد از آن فتح می‌کنند.

وی با توصیه برای بالا بردن فهم سیاسی نسل جوان و نوجوان توسط نهادها و دستگاه‌های فرهنگی تصریح کرد: باید این فرمایشات را برای جوانان خود تبیین کنیم تا عده‌ای مغرض و واداده تعبیری دیگر از آن به خورد نسل جوان ندهند.

حجت‌الاسلام بزرگواری با اشاره به این که باید در کلاس‌های درس دانش‌آموزی و دانشگاهی واحدی برای تبیین این فرمایشات امام راحل و رهبری وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: از تریبون‌های مختلف و در نماز جمعه و جماعات و از منبرها و کلاس‌های درس و کرسی‌های آزاداندیشی باید این سخنان راهگشا را برای جوانان تجزیه و تحلیل کنیم.

انتهای پیام/2571/ج30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها