امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50212
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در مراسمی که ظهر امروز در مرکز آموزش تخصصی بهزیستی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در مراسمی که ظهر امروز در مرکز آموزش تخصصی بهزیستی استان اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: ما تمام آسایش، امنیت و سرافرازی خود را از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس داریم که جانانه جنگیدند و برای ملت ایران شرف و افتخار کسب کردند.

رویا احمدیان، محوریت این سلحشوری‌ها را قرآن و عترت رسول گرامی اسلام (ص) توصیف کرد و افزود: ما امروز با محور قرار دادن این در گرانبها جامعه هدف بهزیستی را دور هم جمع کردیم تا بتوانیم در فضای معنوی بهتر و بیشتر با کلام الهی انس گرفته و آشنا شویم.

این مسئول یادآور شد: منظور ما از توانمند‌سازی مددجویان و جامعه هدف بهزیستی تنها توانمندی مالی یا اقتصادی نیست بلکه توانمندی فرهنگی و معنوی است که می‌تواند روحیه آنها را ارتقا دهد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با تأکید بر موضوع مهندسی فرهنگی که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است، تصریح کرد: ما حتی در ساخت مسکن معلولان و مددجویان و ایجاد اشتغال برای آنها نگاه فرهنگی داریم چرا که اگر تمام حرکت بهزیستی و مددکاران آن با نگاه فرهنگی باشد آسیب‌ها و تنش‌ها به حداقل می‌رسد.

احمدیان ادامه داد: حجاب زن سرپرست خانواده به عنوان نمونه زمانی تبلور می‌یابد که از یک سرپناه شایسته و توانمندی اقتصادی برخوردار باشد که حرکت اقتصادی و ساخت مسکن برای او در حقیقت یک نگاه فرهنگی است تا حجاب و عفت زن سرپرست خانواده حفظ شود.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره فرهنگی - قرآنی گروه‌های مختلف جامعه هدف بهزیستی خاطرنشان کرد: ما افتخار می‌کنیم که این جشنواره را برای سی و دومین سال برای جامعه هدف روشندلان و معلولان جسمی و حرکتی، برای ششمین سال در حوزه کارکنان و چهارمین سال متوالی برای مربیان مهدها و خود نونهالان مهد و مراکز شبه خانواده برگزار می‌کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل، هدف از برگزاری این جشنواره را تبدیل استعدادهای بالفعل به بالقوه توصیف کرد و ادامه داد: جامعه هدف بهزیستی در مسابقات قرآنی، ورزشی و فرهنگی درخششی بی‌نظیری داشتند به طوری که ما در مسابقات پارالمپیک توانستیم قهرمانانی تقدیم کشورمان کنیم و در مسابقات قرآنی مختلف نیز جامعه هدف بهزیستی به توفیقات بی‌شماری دست یافته است.

احمدیان این رقابت‌ها را لذت‌بخش و دارای محتوای فرهنگی و معنوی غنی برای گروه‌های مختلف جامعه بهزیستی توصیف کرد و ابراز داشت: در سایه حمایت‌هایی که دولت از این خانواده‌ها داشته بسیاری از مددجویان ما از کنج خانه بیرون آمده‌اند و در عرصه اجتماعی و سازندگی حضور پیدا کرده‌اند.

این مسئول با قدردانی از تلاش‌های وزیر جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسئولان بهزیستی در حداکثر کردن حمایت از اقشار آسیب‌پذیر گفت: در سایه این حمایت‌ها توانمندی این خانواده‌ها به ویژه معلولان و فرزندان ایتام به ظهور و بروز واقعی رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با ابراز خرسندی از راه‌اندازی محافل قرائت و مفاهیم قرآن در بین کارکنان بهزیستی عنوان کرد: عمل به قرآن می‌تواند رمز سعادت ما باشد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احمدیان در پایان سخنان خود با اشاره به توفیق اخیر بهزیستی استان اردبیل در برپایی نمازهای جماعت و ترویج این احکام نورانی اسلام بیان داشت: دبیرخانه اقامه نماز استان اردبیل به خاطر عملکرد شایسته بهزیستی این مجموعه حمایتی را شایسته تقدیر ویژه دانسته است.

انتهای پیام/62007/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها