امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50214
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری خود که با حضور اصحاب رسانه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری خود که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: امروز کشور ما در شرایطی به سر می‌برد که از یک طرف شیطنت‌های کشورهای اروپایی و غربی و در رأس آنها آمریکا با ایجاد بهانه‌های مختلف برای شکستن خط مقاومت را شاهد هستیم که در جهت حفظ بقای رژیم اشغالگر قدس تلاش دارد.

وی با اشاره به اینکه از طرفی دیگر شاهد آغاز به کار دولت یازدهم نیز هستیم، خاطرنشان کرد: امیدوارم دولت یازدهم گشایشی در وضعیت اقتصادی به وجود بیاورد برای همان مردمانی که حماسه سیاسی سال را رقم زدند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست و امروزه این موضوع تبدیل به یک فرهنگ شده است، اذعان داشت: ما نمی‌توانیم از این حق مسلم که خون‌های پاک چندین دانشمند هسته‌ای آن را آبیاری کرده، صرف‌نظر کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه در مجلس تصریح کرد: با توجه به وقایع اخیر در موضوع انتخابات شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر بنده تذکرات خویش را مبنی بر وجود تخلفات در انتخابات شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر به هیئت اجرایی و نظارت استان ابلاغ کردم، اما همین بس که در موضوع نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا مجلس نمی‌تواند ناظر خوبی باشد.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم تعدادی از نمایندگان که اکثریت آنها از فراکسیون رهروان ولایت و رهبری بودند اقدام به ایجاد فراکسیون اعتدال کردند، ادامه داد: بیشتر اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان فعال هستند و فعالیت‌های سیاسی خود را در خارج و بیرون مجلس پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به دیدگاه دولت دهم در مورد هدفمندی یارانه‌ها تأکید کرد: دولت دهم دیدگاهش این بود که یک‌باره قیمت‌ها را آزاد کند و با این موضوع که هر سالی و هر مقطعی گرانی صورت بپذیرد، مخالف بود و معتقد بود مرگ یک‌بار شیون هم یک‌بار باید صورت پذیرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: مجلس با آزادسازی یک‌باره قیمت‌ها مخالفت کرد.

وی با اشاره به پیشنهادی که در نحوه انجام هدفمندی یارانه‌ها به صحن مجلس ارائه کرده بود، اذعان داشت: دولت یازدهم اخیراً اعلام کرده است که تا پایان سال هیچ تأخیری در بازپرداخت یارانه‌ها را نداریم و منابع لازم برای اجرای این طرح را محلی تأمین می‌کنیم.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه تا پایان سال فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌های اجرایی نخواهد شد، ادامه داد: اجرای فاز دوم در سال 93 صورت می‌پذیرد که طی دو ماه آینده نحوه چگونگی اجرای جزئیات آن برای مردم روشن خواهد شد و دولت و مجلس بر بحث در مورد مجزاسازی یارانه‌ها خواهند پرداخت.

وی با اشاره به ویژگی‌های سه وزیر باقی‌مانده دولت حجت‌الاسلام روحانی متذکر شد: 6 معیار اعلام کردیم و خواستیم که وزرای پیشنهادی براساس این 6 معیار باشند.

نماینده مردم شاهین شهر و برخوار در مجلس با بیان چند مورد از 6 مورد ویژگی‌های وزرای پیشنهادی به مجلس، عنوان کرد: به سیره امام آگاهی داشته، پیرو ولایت مطلقه فقیه باشد، توانمند، دارای دانش کافی برای اداره یک وزارتخانه باشد، در مجموع بتواند در راستای اهداف انقلاب اسلامی گام بردارد و به مسائل منطقه‌ای مشرف باشد.

وی با بیان اینکه معتقد هستیم شاخص‌های برخورداری و شاخص‌های محرومیت نمی‌تواند استانی باشد، یادآور شد: در خصوص موضوع بحران آب در مناطق اصفهان، سئوالی از وزیر نیرو در خصوص این بحران شد که هیئت‌ رئیسه در مورد سئوال مطرح‌شده جلسه‌ای با حضور مسئولان وزیر نیرو تشکیل داد که در آن جلسه چهار فوریتی را بیان کردم؛ اول اینکه دولت از این بی‌عدالتی عذرخواهی کند، دوم قبول کند سهم کسانی را که آب خریداری کرده‌اند سهم کشاورزان از همان محل آب افزوده‌ شده به بستر رودخانه زاینده‌رود تأمین شود، هر زمانی آب به غرب و شرق اصفهان داده شد به شمال اصفهان نیز داده شود، همچنین دولت با پرداخت خسارت خشکسالی را جبران کند و خسارتی که کشاورزان منطقه ما از عدم کشت طی سالیان گذشته به آنها وارد شده را جبران کند.

حاجی‌دلیگانی در پایان با اشاره به تصمیم اتخاذ شده در مورد مسکن مهر، ادامه داد: در خصوص نحوه محاسبه قیمت افزایشی مسکن مهر که توسط پیمانکاران در هر پروژه به مردم اعلام می‌شود بنا شد تنفیذ اختیاری به اداره‌کل مسکن و راه شهرسازی استان به همراه شورای مسکن اصفهان جهت بررسی داده شود.

انتهای پیام/63023/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها