امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5022
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در مراسم آغاز دوره آموزشی توسعه دفاع اجتماعی مدیران و کارشناسان ارشد کشور عراق که صبح امروز برگزار شد با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در مراسم آغاز دوره آموزشی توسعه دفاع اجتماعی مدیران و کارشناسان ارشد کشور عراق که صبح امروز برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی به عنوان تنها متولی ارائه خدمات در حوزه معلولان در ایران است، اظهار داشت: بهزیستی بزرگترین سازمان در حوزه توانبخشی است که 159 فعالیت را در ایران مدیریت می‌کند.

وی تصریح کرد: گروه‌ها و خوشه‌های جمعیتی تحت پوشش سازمان شامل معلولان، کودکان بی‌سرپرست و بد‌سرپرست و همچنین زنان سرپرست خانوار است.

هاشمی با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و عراق بیان داشت: با توجه به این موضوع سازمان بهزیستی آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه اجتماعی و به خصوص در بخش توانبخشی معلولان در اختیار کشور عراق قرار دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: ساختار رفاه اجتماعی در تمام دنیا به گونه‌ای است که برای پیشرفت در امر توانبخشی و اجتماعی نیازمند به مشارکت NGO‌ها، توده‌های مردمی و شبکه‌های اجتماعی است و این در حالی است که در کشور ایران بزرگترین شبکه‌های سازمان غیردولتی و NGO‌ها فعالیت می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری نشست‌های تخصصی شرایط خوبی فراهم شود و بتوانیم الگوی اسلامی خوبی را برای توسعه رفاه اجتماعی در منطقه فراهم کنیم.

هاشمی ادامه داد: دو رویکرد مهم در سازمان بهزیستی مدنظر است که از آن جمله می‌توان به حمایت‌های تخصصی مبتنی بر پیش‌بینی و توانمند‌سازی اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حوزه پیشگیری به دو موضوع مهم و سازمان بهزیستی توجه می‌شود که از آن جمله می‌‌توان به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین پیشگیری‌ از معلولیت‌های ژنتیکی و اکتسابی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در توانمند‌سازی نیز به سه موضوع مهم از جمله مسکن، اشتغال و حمایت‌های کامل اجتماعی در بهزیستی توجه می‌شود به طوری که در سال گذشته بیش از 75 هزار واحد مسکونی ساخته و در اختیار جامعه هدف قرار داده شد.

هاشمی ادامه داد: ایجاد بیش از 65 هزار فرصت شغلی و خروج 120 هزار خانوار توانمند‌شده بخش دیگری از خدمات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی در سال گذشته بوده است.

در ادامه این مراسم حسینی قائم‌مقام سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تقدیر از سازمان بهزیستی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارشناسان و مدیران کشور عراق خاطر نشان کرد: نگاه ما به این همکاری‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی یک نگاه دراز مدت و با توجه به ابعاد توسعه‌ انسانی است.

وی تصریح کرد: در کشورمان و به خصوص در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرمجموعه‌های آن تجربیات ارزشمندی در حوزه پیشگیری از آسیب‌ها و توانبخشی وجود دارد که می‌توان با توجه به اشتراک‌هایی که با کشور عراق داریم آن را در اختیار کشور همسایه و دوست قرار دهیم.

حسینی ادامه داد: توسعه اگر با توجه به ابعاد انسانی صورت گیرد می‌تواند مؤثر باشد و در غیر این صورت هیچ گاه نمی‌تواند در مسیر تعیین شده قرار گیرد.

قائم مقام سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در گزارش اخیر سازمان ملل تأکید شده است که در بحث توجه به ابعاد انسانی کشور ایران رتبه دوم را در بین کشورهای در حال حاضر کسب کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد: دوره‌های آموزشی ویژه کارشناسان و مدیران کشور عراق در آینده نیز ادامه داشته باشد.

فاضل‌الشانی نماینده سفارت عراق در ایران نیز در این مراسم با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی به توسعه رفاه اجتماعی مدیران و کارشناسان ارشد کشور عراق اظهار داشت: بر هیچ کسی این مسئله پوشیده نیست که کشور جمهوری عراق با مشکلات بسیار زیادی روبرو بوده است و جنگ‌های زیادی از سوی کشورهای غربی برما تحمیل شده است.

وی تصریح کرد: به همین دلیل معلولان زیادی بر اثر جنگ‌های انجام شده در کشور عراق تحمیل شده است که نیازمند حمایت هستند.

وی خاطر نشان کرد: اراده سیاسی از سوی دو کشور در این استوار است که دو کشور ایران و عراق می‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری‌های خود را گسترش دهند.

فاضل‌الشانی ادامه داد: در همین رابطه تفاهم‌نامه‌ایی با کشور ایران « وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی» در خصوص برگزاری‌های دوره‌های آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان ارشد کشور عراق به امضاء رسید که خوشبختانه با همکاری سازمان بهزیستی ایران دوره ابتدایی این آموزش‌ها برگزار شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها