امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50223
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در دمشق، پایتخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در دمشق، پایتخت سوریه با برخی از نمایندگان مخالفان این کشور ملاقات و گفت‌وگو کرد.

"میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در مسائل خاورمیانه در این رابطه به خبرنگار این خبرگزاری در دمشق گفت: سرگئی ریابکوف روز گذشته دیدارهایی با نمایندگان مخالفان سوریه داشت. این ملاقات‌ها در محل سفارت روسیه صورت گرفتند.

به گفته وی، این دیدارها با "قدری جمیل" رهبر جبهه مردمی تغییر و آزادی و "حسن عبدالعظیم" رئیس کمیته هماهنگی ملی سوریه انجام گرفته است.

این دیپلمات بلندپایه روس یادآور شد: ما معتقدیم که این گروه‌ها از مخالفان دارای نفوذ در جامعه سوریه هستند و بعنوان مخالفان پارلمانی قدرت حاکمه مخالف دخالت خارجی، بخصوص از نوع نظامی آن در مناقشه در سوریه هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که دیدگاه‌های آنها در روند حل و فصل بحران در سوریه مورد توجه قرار بگیرد.

بوگدانوف همچنین اعلام کرد که معاون وزیر خارجه روسیه در این دیدارها از رهبران مخالفان سوری دعوت کرده است تا به مسکو سفر کنند. به گفته وی، روسیه قصد دارد به حفظ تماس با نمایندگان مخالفان میانه رو در سوریه ادامه دهد.

وی افزود: ما مدت‌هاست رهبران مخالفان سوریه را به مسکو دعوت کرده‌ایم و آماده تماس با آنها حتی در سایر کشورها هستیم و بعید نیست که چنین تماسی در جریان برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صورت بگیرد.
انتهیا پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار