امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50228
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، تعداد آمریکایی‌هایی که نظر منفی نسبت به روسیه دارند برای نخستین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، تعداد آمریکایی‌هایی که نظر منفی نسبت به روسیه دارند برای نخستین بار طی 10 سال اخیر نسبت به افرادی که به این کشور اعتماد دارند، بیشتر شده است، البته در این بین تعداد زیادی از مردم آمریکا طرح روسیه برای حل بحران سوریه را تایید می‌کنند. این مسئله در بررسی نتایج نظرسنجی اخیر موسسه «گالوپ» که روز چهارشنبه منتشر شده، مشخص شده است.

این نظرسنجی در تاریخ 16-15 سپتامبر سپتامبر و بلافاصله بعد از توافقات وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در مورد نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه در ژنو که باعث توقف طرح حمله نظامی دولت آمریکا به سوریه شد، صورت گرفت که طی آن 1010 نفر از افراد بالغ در تمامی 50 ایالات آمریکا مورد سئوال قرار گرفتند.

از سال 1999 به این طرف آمریکاییان به روسیه به چشم یک کشور دوست نگاه می‌کردند و این مسئله تا ژوئن سال جاری به همین صورت بود که نظرسنجی صورت گرفته در آن زمان نشان دهد که 52 درصد روسیه را متحد آمریکا می‌دانستند، ولی این مسئله ظاهرا تغییر کرده و در نظرسنجی ماه سپتامبر این رقم به 44 درصد کاهش یافت. برعکس تعداد افرادی که روسیه را دشمن و یا کشور غیردوست می‌دانند به بالای 50 درصد افزایش یافته است.

54 درصد مردم آمریکا نظر منفی نسبت به "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه داشته و تنها 19 درصد به او اعتماد دارند.

البته در این بین 50 درصد از سئوال شوندگان بر این عقیده هستند که مشارکت روسیه در حل بحران سوریه به منافع آمریکا کمک می‌کند و 36 درصد نظری مخالف این دارند. ضمن اینکه 72 درصد از پیشنهاد روسیه در مورد تسلیحات شیمیایی سوریه حمایت کرده و تنها 18 درصد با آن مخالف هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها