امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50229
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به جایگاه وزارت آموزش و پرورش در کشور تاکید کرد: این وزارتخانه را می‌توان به جرات زیربنای همه وزارتخانه‌ها دانست.

وی با اشاره به اهمیت مسئله فرهنگ در جامعه بیان کرد: اگر در زیربنا کار به درستی انجام شود در دیگر بخش‌ها شاهد بروز مشکل نخواهیم بود.

آیت الله سبحانی اهتمام به ارتقا دانش و آگاهی در سطح جامعه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: دشمنان به دنبال این هستند که نسل جوان را گمراه کنند و باید در این زمینه مراقبت‌های لازم را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرهنگ را در رأس همه امور می‌دانستند و مسئولیت کسانی که در آموزش و پرورش و دانشگاه فعالیت می‌کنند به همین دلیل بسیار سنگین است.

این مرجع تقلید به مسئله محتوای کتاب‌های درسی اشاره کرد و گفت: در کنار محتوای دروس باید معلمان نیز از میان کسانی انتخاب شوند که به اصول اسلام، قانون اساسی و آرمان‌های نظام معتقد باشند.

وی خدمت معلمان و کارکنان آموزش و پرورش را نوعی عبادت دانست و اظهار کرد: باید نسبت به مسائل معلمان توجه لازم صورت گیرد.

آیت الله سبحانی به فعالیت مدارس قرآنی قبل از شروع مقطع تحصیلی ابتدایی اشاره کرد و گفت: باید دانش آموزان ابتدا با حضور در این مدارس با معارف اسلامی و قرآنی آشنا شده و الفبای قرآن بیاموزند و به جرات می‌توان تاسیس مدارس قرآنی را یک افتخار ارزشمند برای آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

انتهای پیام/2258/ک20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها