امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50236
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 57
فرحناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اینکه توجه به سلامت مردم به ویژه در نقاط دور افتاده و محروم یکی از وظایف ذاتی ...

فرحناز رافع در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اینکه توجه به سلامت مردم به ویژه در نقاط دور افتاده و محروم یکی از وظایف ذاتی داوطلبان هلال احمر است، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 5 هزار پزشک و پیراپزشک داوطلب در قالب 538 کاروان سلامت به استان‌های کشور اعزام شدند و خدماتی مانند ویزیت کامل افراد، جراحی سرپایی و در صورت ارجاع به مراکز درمانی را انجام دادند.

وی گفت: طرح کاروان سلامت تاکنون برای تمام استان‌ها بوده است اما بنا داریم در نیمه دوم امسال تمرکز خود را بیشتر به سمت استان‌های کمتر برخورداری مانند سیستان و بلوچستان و کردستان ببریم.

به گفته رافع، قرار است تا غربالگری بیماری‌های زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در قالب کاروان‌های سلامت در استان‌های محروم کشور انجام شود.

وی اظهار داشت: تاکنون 120 هزار نفر از هموطنان از خدمات سلامت در قالب این کاروان‌ها بهره‌مند شده‌اند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر تأسیس خانه‌های داوطلب تخصصی را از دیگر کارهای انجام شده در جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد و افزود: طی 6 ماه گذشته 206 خانه داوطلب تخصصی با عنوان هنرمندان، خبرنگاران، فرهنگیان و پزشکان در استان‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

وی هدف از راه‌اندازی خانه‌های داوطلب تخصصی را بهره‌گیری از ظرفیت تخصص‌های مختلف در قالب اقدامات داوطلبانه عنوان کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها