امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50242
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، دیده‌بان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل گفت که روز جمعه برای گفت‌وگو درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، دیده‌بان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل گفت که روز جمعه برای گفت‌وگو درباره توافق روسیه و آمریکا درباره ذخایر شیمیایی جلسه برگزار خواهند کرد.

«احمد اوزومکو» طی بیانیه‌ای که پنج شنبه منتشر شده است گفت: سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) ساعت 14 به وقت گرینویچ برای بررسی چگونگی حذف سلاح‌های شیمیایی سوریه جلسه تشکیل خواهد داد.

شورای اجرایی سازمان منع سلاحهای شیمیایی که دارای 41 عضو است در لاهه تشکیل جلسه می‌دهد و در زمینه توافق «جان کری» و «سرگئی لاوروف» درباره سوریه که هفته گذشته حاصل شد گفت‌وگو خواهد کرد.

براساس این گزارش، این سازمان مسئول اجرای کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی است و شورای اجرایی آن با نمایندگان دیپلماتیک خود از کشورهای مختلف در لاهه جمع می‌شوند.

بر اساس توافق وزرای خارجه آمریکا و روسیه، دولت سوریه باید طی یک سال ذخایر شیمیایی خود را تحت نظارت سازمان ملل از بین ببرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار