امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50243
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «جان ساپکو» گزارش داد: نبود یک راهبرد جامع توسط آمریکا برای مبارزه علیه فساد اداری در افغانستان، ...

به گزارش فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «جان ساپکو» گزارش داد: نبود یک راهبرد جامع توسط آمریکا برای مبارزه علیه فساد اداری در افغانستان، باعث شده است که سرمایه‌گذاری 96 میلیارد دلاری واشنگتن در این کشور ضایع شود.

بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان ضمن نگرانی از وضعیت موجود در افغانستان تصریح کرد: اگر راهبردی برای مبارزه با فساد اداری در افغانستان ایجاد نشود، احتمال دارد که کمک‌های آینده آمریکا نیز در این کشور به هدر رود.

ساپکو اظهار داشت: در سال 2010 طرحی به منظور مبارزه با فساد اداری توسط وزارت خارجه آمریکا برای افغانستان تنظیم شد اما توسط «هیلاری کلینتون»، عملی نشد.

این مقام آمریکایی افزود که وجود فساد اداری در افغانستان برای آینده این کشور بسیار خطرناک است.

ساپکو یکی از منتقدین نحوه هزینه‌های آمریکا در افغانستان است که تاکنون چندین بار اعتراض خود را به صورت کتبی به مقامات واشنگتن ارائه کرده است.

در همین حال یک دانشگاه آمریکا از هزینه‌های سرسام آور واشنگتن در جنگ عراق و افغانستان خبر داد.

بر اساس تحقیق این دانشگاه آمریکایی، جنگ افغانستان و عراق شش تریلیون دلار برای آمریکا و شهروندان این کشور هزینه داشته است.

در گزارش تصریح شده است که اگر این مبلغ بین خانواده‌های آمریکایی تقسیم میشد، به هر خانواده 75 هزار دلار می‌رسید.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها