امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50245
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهور تاجیکستان ضمن سفر به شهر سوچی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهور تاجیکستان ضمن سفر به شهر سوچی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دیدار و مسائل توسعه روابط دوجانبه را بررسی می‌کند.

یک منبع از سفارت تاجیکستان در مسکو با اعلام این خبر به رسانه‌ها، افزود که دیدار «امامعلی رحمان» با همتای روسی‌ خود روز دوشنبه آینده (23 سپتامبر) و در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار می‌شود.

به گفته این منبع یک هیئت رسمی دولت تاجیکستان روز 17 سپتامبر به رهبری «عبدالمجید داستی‌اف» سفیر این کشور در روسیه وارد سوچی شده و دستور کار این دیدار را با هیئت روسی برنامه‌ریزی می‌کنند.

سوچی شهری در ساحل دریای سیاه است که هفته آینده میزبان نشست سالانه سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی و در سال 2014 مرکز برگزاری مسابقات زمستانه خواهد بود.

منابع رسمی اگرچه دقیقا در مورد مسائل مورد بحث در دیدار آتی رحمان و پوتین چیزی نمی‌گویند اما این احتمال می‌رود که رؤسای جمهور تاجیکستان و روسیه ضمن این ملاقات تسریع تحقق موافقت‌نامه‌های به امضا رسیده در اکتبر سال 2012 را از یکدیگر خواهند خواست.

اعلام آمادگی «دوشنبه» و مسکو برای برگزاری دور دیگر دیدار رؤسای جمهوری درحالی است که رحمان در این هفته موافقتنامه همکاری نظامی با روسیه در زمینه وضعیت و شرایط جدید حضور پایگاه 201 در خاک این کشور را برای تصویب به مجلس فرستاد.

کارشناسان به درازا کشیدن روند بررسی و تصویب این سند را که از زمان امضای آن یک سال می‌گذرد به کندی در تصویب سند تعیین وضعیت تسهیلی برای مهاجران تاجیک، به اجرا نرسیدن موافقتنامه در مورد لغو عوارض گمرکی از فراورده‌های نفتی روسیه برای تاجیکستان و همچنین اجرا نشدن توافقنامه کمک‌های نظامی فنی روسیه به ارتش ملی تاجیکستان ارتباط می‌دهند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار