امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50246
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که این شرکت بیش از 150 میلیون دلار برای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که این شرکت بیش از 150 میلیون دلار برای اجرای طرح‌های اکتشاف و حفاری معادن گاز و نفت در تاجیکستان هزینه کرده‌ است.

«آلیکسی میلر» این مطلب را در پایان دیدار و مذاکرات با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در جمع خبرنگاران بیان کرد.

به گفته وی، در این دیدار مسائل همکاری تاجیکستان و روسیه در بخش  نفت، گاز و تأمین تاجیکستان با مواد سوختی بررسی شده است.

وی موضوع مشارکت گازپروم در اجرای طرح‌های جستجو و زمین‌شناسی و همچنین استخراج نفت و گاز در چهار منطقه تاجیکستان که براساس مجوز توزیع‌ شده از سوی دولت انجام می‌گیرد را از دیگر محورهای مذاکرات ذکر کرد.

رئیس شرکت گازپروم روسیه با اشاره به ادامه عملیات حفاری در معدن واقع در منطقه «سرقمیش» ناحیه «شهرنو» در 70 کیلومتری غرب دوشنبه که از سوی متخصصان این شرکت انجام می‌گیرد، تأکید کرد: حفاری در این معدن گاز به عمق شش هزار و 450 متر رسیده که فاز جدیدی از کار بر روی مطالعه ذخایر نفت و گاز در این زمینه است.

وی گفت: امیدواریم که این حفاری با نتیجه خوبی پایان یابد.

وی اعلام کرد: شرکت گازپروم همزمان با ادامه سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های دیگر مهم این بخش نیز با دولت تاجیکستان همکاری کرده و سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد.

به گفته وی حفاری شش هزار 450 متری نتیجه بی‌سابقه‌ای در منطقه آسیای مرکزی عنوان می‌شود.

این مقام شرکت روسی آموزش و پرورش کادرهای محلی با مساعدت گاز پروم برای کار در بخش نفت و گاز تاجیکستان را از دیگر مسائل مطرح شده در این مذاکرات دانست.

وی افزود: براساس توافق دوجانبه در آینده نزدیک موافقتنامه‌ای تهیه و از سوی گازپروم و نهادهای دولت تاجیکستان در این زمینه به امضا می‌رسد.

در همین حال دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان نیز در بیانیه‌ای با توضیح مسائل مورد بحث در مذاکرات رحمان و میلر تصریح کرد که در مورد همکاری و سرمایه‌گذاری این شرکت به اجرای طرح کار مهندسی و زمین‌شناسی در معادن گاز واقع در منطقه «شاه امبری» در غرب دوشنبه، معدن «رنگان» ناحیه رودکی و «سرگزان» منطقه دنغره در 100کیلومتری جنوب تاجیکستان تبادل نظر کرده‌اند.

رئیس شرکت گازپروم روسیه که صبح 27 شهریور (18 سپتامبر) وارد دوشنبه شد در چارچوب برنامه این سفر 2 روزه قرار است با مقامات اقتصادی و صنایع تاجیکستان نیز دیدار و گفت‌وگو کند.

شرکت گازپروم شرکت‌های بانفوذ و شناخته‌ شده در بخش استخراج گاز و نفت در جهان بوده و از سال 2010 میلادی در تاجیکستان آغاز به کار کرده‌ است.

به گفته منابع رسمی این شرکت با سرمایه‌گذاری 165میلیون دلاری طرح حفاری در معدن «سرقمیش» ناحیه «شهرنو» را که گفته می‌شود ذخیره 17 میلیون تن نفت را دارد به حد نهایی می‌رساند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها