امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50248
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتار تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در پیامی برای شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتار تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در پیامی برای شرکت کنندگان در مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های کشورهای آسیا و اقیانوس آرام که در مسکو در حال برگزاری است،

در این پیام که توسط "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه روسیه در مراسم آغازین این نشست قرائت شد، ضمن خیرمقدم به میهمانان خارجی یادآور شده است: این نشست برای دومین بار است که در روسیه برگزار می‌شود و گویای فعال بودن نقش روسیه در عرصه همکاری با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام است.

به عقیده لاوروف، کشورهای عضو سازمان خبرگزاری‌های کشورهای آسیا و اقیانوس آرام نقش مهمی در عرصه اطلاع رسانی در سطح جهانی دارند و به همین دلیل هم طیف وسیعی از مسائل مهم بین المللی که رسانه‌های گروهی در حال حاضر با آن روبرو هستند، در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزیر خارجه روسیه در پایان ابراز امیدواری کرد که مباحثات کنونی در نشست به توسعه همکاری، تشریک مساعی و تقویت اعتماد متقابل چه در سطح منطقه و چه در سطح گسترده تر و جهانی کمک کند.

لازم به یادآوری است که در سال جاری مسکو میزبان برگزاری پانزدهمین نشست مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های کشورهای آسیا و اقیانوس آرام است.

مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام هر 3 سال یکبار تشکیل می‌شود. خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه مجری و سازمان دهنده برگزاری نشست امسال این سازمان است.

در دستور کار این نشست مسائلی همچون روند اصلی توسعه و نقش رسانه‌های گروهی در عصر جهانی شدن، امکان تبادل اطلاعات، عوامل جهانی و منطقه‌ای در بازار جهانی اطلاع رسانی گنجانده شده است.

روسیه در سال 2000 نیز میزبان برگزاری یازدهمین نشست مجمع عمومی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوس آرام بود.

سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوس آرام که در سال 1961 تاسیس شد، دارای  44 خبرگزاری عضو از 34 کشور جهان است.

رئیس کنونی سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوس آرام از سال 2011  به این طرف برعهده "کامل اوزترک" رئیس خبرگزاری آناتولی ترکیه قرار دارد. چهاردهمین نشست در سال 2010 در استانبول برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها